Na wschodzie UE wszystko pod kontrolą

Zastanawiam się, czy nie byłoby jednak lepiej, gdyby policja kontynuowała swój strajk. A dlaczego? Czytaj więcej »

 

Szkoły policealne szkołami XXI wieku

Patrząc na to, co dzieje się na rynku pracy w naszym kraju, swoją karierę zawodową powinniśmy planować na wiele wcześniej przed skończeniem nauki. Mimo iż dla wielu wydaje się to dziwne najważniejszy jest wybór drogi nauczania po skończeniu szkoły średniej. A co ważne mamy tu kilka rozwiązań, od wyboru których zależeć może nasza przyszłość.

Dawniej a dziś

Kilkanaście lat temu sprawa była o wiele prostsza, aniżeli ma to miejsce dzisiaj. Młodzież, która miała dobre wyniki w nauce swoją przyszłość widziała z tytułem magistra lub inżyniera i można to zrozumieć, bo taki tytuł powinien dawać jakieś przywileje. Ci co nie mieli tak wielkiego zapału do nauki stawiali na szkoły techniczne lub zawodowe, po których skończeniu automatycznie nabywali zawód. Jak sprawa ma się dzisiaj?

Obecnie w związku z tym, że szkół wyższych jest mnóstwo zdobycie tytułu magistra czy inżyniera nie jest zbyt trudne. Tym samym młodych ludzi z takim tytułem jest coraz więcej, a to oznacza, że znalezienie dobrze płatnej pracy w swoim zawodzie graniczy niemalże z cudem.

Innowacyjny system nauczania


W takiej sytuacji na uznaniu zyskują szkoły, w których nauka trwa zdecydowanie krócej, a po ich ukończeniu mamy wykształcenie kierunkowe. Do takich zaliczymy przede wszystkim szkoły policealne, które z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem młodzieży. I jest to całkiem normalne, ponieważ dziś takie placówki młodym ludziom dają zdecydowanie większe możliwości. Dlaczego?

Liczy się praktyka

Większość dzisiejszych przedsiębiorców myśli perspektywicznie, a to oznacza, że szukają pracowników, którzy dysponują już określoną wiedzą praktyczną. O tą na studiach jest jednak trudno. Co z tego, że uczymy się przez kilka lat, skoro praktyki właściwie nie nabywamy. A do czego nam sama teoria?

Szkoły GoWork, sala kosmetyczna-oddział w Lublinie

Szkoły GoWork, sala kosmetyczna-oddział w Lublinie

Siłą szkół policealnych jest to, że nauka skupia się tutaj wokół najważniejszych zagadnień danego kierunku. Do tego dochodzą zajęcia praktyczne, które w trakcie nauki są przecież bezcenne. Tu stawia się na praktykę, teorię odstawiając na boczny tor. I słusznie.

Nauka bez ukrytych kosztów

Tak jak już zresztą powiedzieliśmy, szkoły policealne cieszą się dziś sporym zainteresowaniem, a to sprawia, że na rynku jest ich mnóstwo. Warto wobec tego postawić na sprawdzone placówki, które cieszą się dobrą opinią pośród uczniów. Do takich zaliczyć możemy między innymi szkoły prowadzone przez GoWork, które znajdziemy w Warszawie, Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu czy Wrocławiu.

Stawiając na szkoły GoWork wybierać możemy pośród wielu kierunków. Ważne, że poza popularnymi kierunkami, takimi jak administracja, rachunkowość, informatyka kształcić się możemy również na kierunkach medycznych (farmaceuta, stomatolog, masażysta), po których znalezienie dobrze płatnej posady nie powinno być trudne.

Na plus na pewno zaliczymy też koszty związane z nauką, a właściwie ich brak. W porównaniu z innymi, tego typu placówkami nie ma tu miejsca na ukryte kruczki i gwiazdki. Oferta czesnego jest bardzo przejrzysta, a uczeń już na starcie wie, jakie wydatki z tytułu nauki będzie musiał ponieść.