Kapitalizm w poduszce – prostota, która czyni cuda

Podczas nocnego lotu z Los Angeles obserwowałem współpasażerów i ich bezowocne próby zaśnięcia. Mieli otwarte usta, przewracali głowami z jednej strony na drugą Czytaj więcej »

 

Szwajcaria przywróci karę śmierci?

Jak podaje „Nasz Dziennik”, rząd szwajcarski zezwolił na zbieranie podpisów na rzecz rozpisania referendum w sprawie przywrócenia kary śmierci. Zdaniem władz Szwajcarii, dokumenty złożone przez działaczy opowiadających się za przywróceniem w Szwajcarii po 70 latach kary śmierci spełniają wymogi formalne. Grupa działaczy ma teraz czas do 24 lutego 2012 r. na zebranie 100 tys. podpisów za przywróceniem kary śmierci w przypadku zabójstw połączonych z przemocą seksualną. Rzecznik rządu André Simonazzi zaznaczył, że władze muszą jeszcze ustalić, czy kara śmierci byłaby zgodna ze szwajcarską konstytucją i zobowiązaniami międzynarodowymi Szwajcarii. Kraj ten zniósł karę śmierci w 1942 r., a ostatnią egzekucję wykonano tam w 1944 roku.


PTP


One Response to Szwajcaria przywróci karę śmierci?

  1. studentka napisał(a):

    nie jestem za kara smierci, choc byc moze zlikwidowaloby to w jakis sposob bandytyzm, ludzie zaczeliby sie bac. jednaak uwazam ze kara powinna byc dotkliwa. wiezienie nie zalatwia sprawy.
    do rzeczy…
    sad powinien wymierzac kary spoleczne! niech zaczna pracowac , ciezko pracowac… a nie siedziec w wiezeniach, w ktorych tacy ludzie sa jeszcze bardziej demoralizowani i rozleniwiaja sie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *