Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Szwajcarski krzyżyk … na UE

Wszystko wskazuje na to, że Szwajcaria ostatecznie postawiła krzyżyk na Unii Europejskiej. Bankier.pl informuje właśnie, że z senatu tego kraju wycofano wniosek o akcesję do Eurokołchozu.


Za wnioskiem głosowało 37 senatorów, 13 było przeciw. Wcześniej - w marcu tego roku - podobny wniosek wycofany został z niższej izby parlamentu, Rady Narodu. Wówczas, na 200-osobową radę za wnioskiem opowiedziało się aż 126 deputowanych.

"Sam wniosek o akcesję ma długą historię. Szwajcaria chciała wstąpić do UE w 1992 roku, jednak przerwała negocjacje, gdy jej obywatele w referendum zagłosowali "przeciw". Później, przez 24 lata, wniosek pozostawał w zamrożeniu. Jak donoszą helweckie media, wielu Szwajcarów nawet nie miało świadomości jego istnienia. Dzisiejsza decyzja rozwiązuje tę nieco sztuczną sytuację" - czytamy na bankier.pl

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu Szwajcarzy odrzucili w referendum projekt wprowadzenia tzw. bezwarunkowego dochodu gwarantowanego. Gdyby projekt został uchwalony, każdy Szwajcar otrzymywałby miesięcznie od państwa - w przeliczeniu na złotówki - około 10 tysięcy zł. Za nic. Cóż - ci Szwajcarzy to jacyś nieżyciowi... Ani Unii nie chcą, ani darmowego pieniądza... Chory naród...?

P


One Response to Szwajcarski krzyżyk … na UE

  1. Wojciech Perczak napisał(a):

    Islandia 12 marca 2015 r. oficjalnie wycofała swój wniosek o członkostwo w Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *