Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Szwajcarzy nie chcą państwowej służby zdrowia

U nas raczej nie do pomyślenia! Tymczasem Szwajcarzy wiedzą, co jest dla nich dobre. Tym razem chodzi o służbę zdrowia. W niedawnym referendum aż 62 procent mieszkańców tego kraju opowiedziało się przeciwko wprowadzeniu państwowej służby zdrowia.


Reformę systemu postulowały ugrupowania lewicowe, argumentując, że prywatny system ubezpieczeń mocno obciąża budżety mieszkańców kraju. Sami Szwajcarzy okazali się mieć odmienne zdanie w tej sprawie. Jak podaje portal bankier.pl do pełnej jednomyślności było jednak daleko. Niemieckojęzyczni Szwajcarzy zagłosowali przeciwko pomysłom lewicy, natomiast te regiony, w których dominuje język francuski opowiedziały się za reformą systemu. Przeciwnicy upaństwawiania służby zdrowia twierdzą, że sprzyja on konkurencji firm ubezpieczeniowych, ta zaś pozytywnie wpływa na jakość świadczeń zdrowotnych, decydując o tym, że szwajcarska służba zdrowia uchodzi za jedną z najlepszych na świecie.

P

Za pafere.org


4 Responses to Szwajcarzy nie chcą państwowej służby zdrowia

 1. Wojciech Perczak napisał(a):

  Szwajcarzy chcą powrotu do pieniądza opartego o złoto.
  30 listopada, w Szwajcarii zostanie przeprowadzone referendum. Jeśli obywatele powiedzą w referendum „Tak”, wówczas:
  1. Fizyczne złoto będzie musiało stanowić 20% wszystkich aktywów banku centralnego.
  2. Całe szwajcarskie złoto przechowywane w zagranicznych bankach centralnych będzie musiało wrócić do kraju i od tej pory będzie przechowywane wyłącznie w skarbcach krajowych.
  3. Bank centralny nie będzie mógł już sprzedać ani grama szwajcarskiego złota.

  Pogratulować rozsądku!!!!!!

 2. pawel napisał(a):

  Można prosić o źródło do tej wiadomości?

 3. masd napisał(a):

  Będą organizowane referenda o lecznictwie aż do skutku, do lewicowego zreformowania ochrony zdrowia. Zupełnie tak jak z referendami o UE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *