Czy Premier Morawiecki odważy się unieważnić haniebną umowę z Fiatem?

100 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości obowiązuje w RP umowa podpisana w 1992 roku przez ówczesnego Ministra Finansów Andrzeja Olechowskiego Czytaj więcej »

 

Szwecja pogrąża się w bagnie

Jak podaje portal Onet.pl:

„Szwedzki parlament Riksdag przyjął ustawę o prawnym zrównaniu par homoseksualnych z heteroseksualnymi. Dotychczasowe prawo pozwalało na rejestrację prawną związków par jednej płci. Obecnie będą mogły one zawierać związek małżeński.

Nowa ustawa, przyjęta przytłaczającą większością głosów – 261 za, przy 22 przeciw i 16 wstrzymujących się, wejdzie w życie 1 maja. 50 deputowanych było nieobecnych w parlamencie.

Obecnie małżeństwa homoseksualne mogą być zawierane w Holandii, Norwegii, Belgii i Hiszpanii.

W Szwecji w 1995 roku wprowadzono rozwiązania prawne dla gejów i lesbijek, nazywając ich związki „związkami cywilnymi”. Miały one jednak identyczny status prawny jak małżeństwa heteroseksualne, w tym prawo do adopcji.

Nowa ustawa mówi, że pary żyjące w zarejestrowanych związkach będą mogły wziąć oficjalny ślub, cywilny bądź kościelny.

Szwecja będzie więc jednym z pierwszych krajów na świecie zezwalających na śluby homoseksualistów w kościele.

Dominujący w Szwecji Kościół luterański, rozdzielony od państwa w 2000 roku, od stycznia 2007 roku proponuje parom homoseksualnym pobłogosławienie ich związku. Władze Kościoła mają zająć się nową ustawą na synodzie w październiku tego roku.”

Źródło: www.onet.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *