Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Szwecja pogrąża się w bagnie

Jak podaje portal Onet.pl:

„Szwedzki parlament Riksdag przyjął ustawę o prawnym zrównaniu par homoseksualnych z heteroseksualnymi. Dotychczasowe prawo pozwalało na rejestrację prawną związków par jednej płci. Obecnie będą mogły one zawierać związek małżeński.

Nowa ustawa, przyjęta przytłaczającą większością głosów – 261 za, przy 22 przeciw i 16 wstrzymujących się, wejdzie w życie 1 maja. 50 deputowanych było nieobecnych w parlamencie.

Obecnie małżeństwa homoseksualne mogą być zawierane w Holandii, Norwegii, Belgii i Hiszpanii.

W Szwecji w 1995 roku wprowadzono rozwiązania prawne dla gejów i lesbijek, nazywając ich związki „związkami cywilnymi”. Miały one jednak identyczny status prawny jak małżeństwa heteroseksualne, w tym prawo do adopcji.

Nowa ustawa mówi, że pary żyjące w zarejestrowanych związkach będą mogły wziąć oficjalny ślub, cywilny bądź kościelny.

Szwecja będzie więc jednym z pierwszych krajów na świecie zezwalających na śluby homoseksualistów w kościele.

Dominujący w Szwecji Kościół luterański, rozdzielony od państwa w 2000 roku, od stycznia 2007 roku proponuje parom homoseksualnym pobłogosławienie ich związku. Władze Kościoła mają zająć się nową ustawą na synodzie w październiku tego roku.”

Źródło: www.onet.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *