Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Tajna odezwa

Proszę wybaczyć, ale WikiLeaks portalowi Prokapitalizm.pl to może skoczyć tam, gdzie klient może Pana majstra w d… pocałować. Oto jako pierwsi publikujemy Tajne Orędzie Drogich Przywódców Taniego Superpaństwa Które Nie Istnieje w sprawie kryzysu.

Drodzy Ziemianie, ziemianki, zwykłe bunkry i ziemniaki (czyli elektorat po wyborach!),

Wiemy, że martwi Was kryzys. Niepokój, jaki zagląda Wam w oczy i nam leży na sercu, przeto postanowiliśmy Was uspokoić! Nie lękajcie się, będzie cacy!

Ani myślimy oszczędzać, więcej – myślimy o podwyżkach – jest nas pół miliona. Nie myślimy rezygnować z „darmowych” posiłków ani też pracować 8 godzi dziennie  jak zwykli frajerzy! Bo też i nasza praca, nasze zaangażowanie w rozwiązywanie życiowych problemów państw członkowskich UE jest nie do przecenienia. Jak dotąd rozwiązaliśmy między innymi następujące żywotne kwestie:

  • nagięcie banana i ogórka (w specjalnych komitetach roboczych: obecnie 1000, w poprzedniej kadencji PE 3094; oprócz odnośnych kwestii istnieją również komisje np. do spraw etykietowania tekstyliów czy dobrego samopoczucia zwierząt; wszystkie z własnym budżetem),

  • zamieniliśmy Wam tradycyjne żarówki na trudniejsze w utylizacji „ekologiczne” świetlówki,

  • rozwiązaliśmy problem „produkcji jaj konsumpcyjnych na wolnym wybiegu” („kura w klatce ma stać pazurami do przodu”),

  • uznaliśmy marchewkę za owoc,

  • uznaliśmy ślimaki za ryby śródlądowe, a szprotki zdyskwalifikowaliśmy jako ryby połowowe,

  • przyjęliśmy regulacje kwestii siedzenia kierowcy w kołowych ciągnikach rolnych i leśnych, dyrektywy dotyczące lusterek wstecznych w ciągnikach rolnych i osobno w ciągnikach leśnych,

  • zaliczyliśmy III RP Ludową w poczet państw nie mających dostępu do morza.

Oprócz tego podejmujemy wzywania debatując na następujące tematy: „Rola i znaczenie cyrku w Unii Europejskiej”, „Jak przybliżyć przestrzeń kosmiczną do Ziemi” czy „Pomiar postępów w zmieniającym się świecie”. W najbliższym zaś czasie planujemy przeznaczyć 3 miliony euro na program promujący jedzenie insektów.

Zatem – nie lękajcie się, przez kryzys przeprowadzimy Was suchą nogą! A wszystko to dzięki sukcesowi polskiej prezydencji, czyli przyjęciu tzw. sześciopaku, w ramach którego będziemy Was monitorować jak nigdy dotąd. A jak nam się coś nie spodoba, np. złamanie dyscypliny podatkowej czy „zaburzenie równowagi makroekonomicznej, narażającej na reperkusje całą unijną gospodarkę”, to wkroczymy. I wtedy państwo członkowskie „będzie musiało obniżać nadmierne zadłużenie o jedną dwudziestą rocznie w ciągu trzech kolejnych lat. Jeśli tak się nie stanie, może zostać objęte procedurą nadmiernego deficytu. Co więcej, jeśli kraj ten należy do strefy euro, może być zmuszony do wpłaty depozytu w wysokości 0,2 proc. swego PKB, który zostanie mu zwrócony, jeśli dostosuje się do rekomendacji KE i wróci na „zrównoważoną” ścieżkę finansów publicznych. Jeśli nie – depozyt przekształci się w bezzwrotną karę […] Gdy kraj unijny [nienależący do strefy euro] przekroczy określoną wielkość na przykład rachunku obrotów bieżących, uruchomi się procedura, której – tak jak w przypadku nadmiernego długu publicznego – pierwszym etapem będzie rekomendacja KE, drugim ostrzeżenie, a wobec krajów strefy euro na końcu mogą być zastosowane kary finansowe (0,1 proc. PKB)”.

A jak nasze rekomendacje dadzą skutek odwrotny, to i tak nic się nie stanie (przynajmniej nam).

By żyło się lepiej!

Podpisano: Narodnyj Komisariat W…, tfu!, Rada Komisarzy Lud…, tfu!, Tani Przywódcy Drogiego Państwa, Które Jeszcze Nie Istnieje, Ale Już Działa.

 Wykradł: Michał NawrockiOne Response to Tajna odezwa

  1. pawel napisał(a):

    Czasem fajne piwo można kupić w sześciopaku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *