Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Tarnów zaprasza na Marsz Niepodległości

Już w najbliższą środę, 30 października o godz. 18.15 ulicami Tarnowa przejdzie III Marsz Niepodległości. Jego organizatorem jest Tarnowski Oddział Stowarzyszenia KoLiber. Wydarzenie to będzie finałem II Festiwalu Niepodległości. Marsz zostanie poprzedzony Mszą Świętą o godz. 17.00 w Kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe przy ulicy Urszulańskiej.


Stamtąd o godzinie 18.15 wystartuje marsz. Uczestnicy przejdą następującą trasą: ul. Urszulańska, ul. Krakowska, ul. Katedralna, Rynek, ul. Piekarska, ul. Rybna, ul. Wałowa, aż do placu Ofiar Katynia. Zakończenie pochodu planowane jest około godziny 19.

Marsz organizowany jest z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Tarnów niepodległości. Będzie miał charakter apolityczny i apartyjny, jego celem jest przede wszystkim uczczenie faktu, że Tarnów jako pierwsze miasto w Polsce odzyskało wolność. Organizatorzy spodziewają się frekwencji w przedziale od pięciuset do tysiąca uczestników.

S


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *