Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Tarnów zaprasza na Marsz Niepodległości

Już w najbliższą środę, 30 października o godz. 18.15 ulicami Tarnowa przejdzie III Marsz Niepodległości. Jego organizatorem jest Tarnowski Oddział Stowarzyszenia KoLiber. Wydarzenie to będzie finałem II Festiwalu Niepodległości. Marsz zostanie poprzedzony Mszą Świętą o godz. 17.00 w Kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe przy ulicy Urszulańskiej.


Stamtąd o godzinie 18.15 wystartuje marsz. Uczestnicy przejdą następującą trasą: ul. Urszulańska, ul. Krakowska, ul. Katedralna, Rynek, ul. Piekarska, ul. Rybna, ul. Wałowa, aż do placu Ofiar Katynia. Zakończenie pochodu planowane jest około godziny 19.

Marsz organizowany jest z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Tarnów niepodległości. Będzie miał charakter apolityczny i apartyjny, jego celem jest przede wszystkim uczczenie faktu, że Tarnów jako pierwsze miasto w Polsce odzyskało wolność. Organizatorzy spodziewają się frekwencji w przedziale od pięciuset do tysiąca uczestników.

S


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *