Komisja ds. Amber Gold – czy było warto?

Prace powołanej w lipcu 2016 r. sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold dobiegają końca. Za nami 28 miesięcy prac, w tym 122 posiedzenia, w trakcie których zostało przesłuchanych 140 świadków Czytaj więcej »

 

Teksas się buntuje

Portal Onet.pl podaje:

„- Uważam, że rząd federalny w swojej obecnej formie staje się coraz bardziej represyjny – powiedział o władzach federalnych USA gubernator Teksasu, Rick Perry. Gubernator dołączył do kongresmena Brandona Creightonda i fundatorów Wspólnej Rezolucji 50 w Izbie Reprezentantów (HCR 50) dążącej do wsparcia poszczególnych stanów i ich praw względem rządu federalnego. Grupa HCR 50 powołuje się na 10 poprawkę do konstytucji USA.

Rick Perry skrytykował rząd federalny za „wtrącanie” się w życie „naszych” obywateli i do „naszych” spraw. – Dlatego wyrażam moje pełne wsparcie dla działań w całym kraju w celu przywrócenia prawa stanów gwarantowanego przez 10 poprawkę konstytucji. Wierzę, że powrót do litery i ducha naszej konstytucji to esencja 10 poprawki, która wyzwoli nasz stan od nadmiernych regulacji i ostatecznego wzmocnienia się naszej Unii – powiedział Perry.

– Miliony Teksańczyków jest zmęczonych Waszyngtonem. DC (Dystrykt Kolumbia) przychodzi do nas i próbuje mówić nam jak rządzić Teksasem – dodaje.

10 poprawka do konstytucji USA stwierdza, że „uprawnienia, których konstytucja nie powierzyła Stanom Zjednoczonym, ani nie wyłączyła z właściwości poszczególnych stanów, przysługują nadal poszczególnym stanom bądź ludowi”.”

Źródło: Onet.pl


3 Responses to Teksas się buntuje

  1. DM napisał(a):

    cosik dużo tych alarmistycznych informacji z ONET.PL. Czyżby lewacy dawali innym lewakom sygnały rewolucyjnego alarmu: „Uwaga, chcą się buntować – bądźmy czujni!” i „trzeba przygotować terror wobec niepokornych zaplutych karłów reakcji” ?

  2. pawel napisał(a):

    Rzeczywiście, trochę to dziwne, że akurat Onet dużo miejsca poświęca temu co w USA, a dokładnie co u tamtejszych konserwatystów. Jakis czas temu puszczali serię tekstów o Rushu Limbaugh

  3. DM napisał(a):

    Co będzie wojna Północy(socjalizmu) z Południem(konserwatyzmu)? Nie liczyłbym na taki rozwój sytuacji. Odpowiednie służby, a jak gdzieś już czytałem z uprawnieniami do kontrolowania wszystkiego, szczególnie w interNecie zapobiegną antylewackiemu buntowi. Dotyczy to zresztą całego świata, a nade wszystko Europy. Czy myślicie, że SpecSłużby lewic wszelkich ze sobą nie współpracują? Kiedy walczą między sobą o wpływy i władzę to walczą, lecz kiedy jest groźny wspólny prawicowy wróg to łączą swoje siły i Prawo,Prawdę i Prawicę z całą bezwzględnością zwalczają. Nie wiem jaka jest rada i jakie należy dokonać czyny, aby zwalczyć i pokonać te szatańskie siły i procesy. Modlitwa to za mało, czynu trzeba, ale jakiego, co, kiedy i z kim ? Nie wiem!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *