Czy powstanie najbezpieczniejszy bank świata?

W USA podejmowana jest próba utworzenia banku, który wszystkie depozyty przekazywałby do Fed na niskooprocentowane konta dla banków komercyjnych Czytaj więcej »

 

Thomas E. Woods: Kościół katolicki a wolny rynek

Zachęcamy do wysłuchania wykładu prof. Thomasa E. Woodsa z Mises Institute – „Kościół katolicki a wolny rynek”, wygłoszonego podczas pobytu w Polsce w grudniu 2007 roku. Prof. Woods gościł wówczas w Polsce na zaproszenie Fundacji PAFERE i odwiedził 7 miast: Warszawę, Poznań, Wrocław, Opole, Katowice, Kielce i Lublin.


Podczas swoich prelekcji spotkał się łącznie z niemal tysięcznym audytorium, udzielił kilku wywiadów i przeprowadził dziesiątki indywidualnych rozmów. Dzięki swojej wiedzy, skutecznym argumentom na rzecz wolnego rynku i skromnemu usposobieniu zyskał duże grono sympatyków w naszym kraju. Warto zapoznać się z jednym z wygłoszonych wówczas licznych wykładów i przypomnieć sobie postać i poglądy prof. Woodsa. Przypomnijmy, że w Polsce ukazało się kilka książek amerykańskiego naukowca, w tym m.in.: Jak Kościół katolicki zbudował zachodnią cywilizację , Niepoprawna politycznie historia Stanów Zjednoczonych i Kościół a wolny rynek. Katolicka obrona wolnej gospodarki...


One Response to Thomas E. Woods: Kościół katolicki a wolny rynek

  1. Logik napisał(a):

    Czyzby nikt nie zauwazyl ze jest rok 2018? Co nas interesuje co bylo w 2007? I Co ma do rzeczy KK w temacie gospodarki? Podobno KK jest od religi a nie od regulowania tematow ekonomicznych? Gdzie tu jakakolwiek logika?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *