Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Trybunał Konstytucyjny usankcjonował rabunek państwa na Polakach

Wczoraj Trybunał Konstytucyjny uznał, że rabunek środków z OFE przez rząd Donalda Tuska jest zgodny z konstytucją III RP. Tym samym okazało się, że konstytucja w oparciu o którą funkcjonuje obecne państwo jest konstytucją promującą łamanie VII Przykazania.

Oto fragment relacji Onet.pl dotyczący orzeczenia TK: "Według TK traktowanie aktywów OFE jako prywatnych środków ubezpieczonych miałoby daleko idące konsekwencje konstytucyjne. Ustawodawca doprowadziłby w ten sposób do naruszenia istoty własności, czyli przymusowego oszczędzania i przekazania części wynagrodzenia podmiotowi prywatnemu. Zdaniem Trybunału to mogłoby być niekonstytucyjne wyzucie obywatela z własności na rzecz podmiotu prywatnego."

I jeszcze wypowiedź sędziego TK: ""płacenie składki jest obowiązkiem ubezpieczonych. Środki pochodzące ze składki emerytalnej nie mogą być zatem rozumiane w sensie konstytucyjnym jako własność prywatna ubezpieczonych".

Czy choćby te krótkie fragmenty wymagają jakiegoś komentarza?

Mimo to zachęcamy do wysłuchania opinii Stanisława Michalkiewicza na temat orzeczenia TK oraz innych spraw bieżących.


One Response to Trybunał Konstytucyjny usankcjonował rabunek państwa na Polakach

  1. Logik napisał(a):

    Czym jest OFE? Odpowiedz na to jest b. prosta – jest kolejnym narzedziem bezczelnego kapitalisty-zlodzieja sluzacym do okradania zwyklego obywatela. W kapitalizmie najwazniejszy jest zysk i bogacenie sie wszelkimi sposobami. Do tego powolane sa specjalne think-tanki aby wymyslac systemy kradziezy. OFE jest jednym z nich.

    Czym jest TS? Odp. jest b prosta – narzedziem kapitalisty do uzasadnianiania i „legalizowania” kradziezy ogolnego mienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *