Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Ujemna stopa procentowa, czyli skok banków na depozyty klientów w strefie euro

Szef koalicji PO-PSL Donald Tusk, oraz  Prezydent Bronisław Komorowski, to  zwolennicy wprowadzenia Polski do strefy euro. Warto zatem zdać sobie sprawę z faktu, że po wprowadzeniu waluty euro zostanie zlikwidowany Narodowy Bank Polski i staniemy się de facto prowincją Eurosojuza.


Zaznaczam, że nazwę Eurosojuz używają już oficjalnie najwięksi przyjaciele Angeli Merkel czyli Prezydenci Ukrainy: oligarcha Petro Poroszenko i Rosji: były szef KGB-Władimir Putin.

Europäische Zentralbank (taka jest oficjalna nazwa Europejskiego Banku Centralnego) mieści się w Niemczech we Frankfurcie nad Menem, a zatem nie powinno być żadnych wątpliwości co do faktu, kto faktycznie rządzi pieniędzmi w Eurosojuzie. Rezultaty niemieckiej dominacji finansowej odczuli już Grecy, Hiszpanie, Portugalczycy, a także ostatnio Słowacy, którzy dali się zwabić do strefy euro.

Dotychczas wszystko jednak odbywało się w białych rękawiczkach i mimo kolosalnych afer bankowych, udało się zamieść po cichu pod dywan większość niegodziwości. Ta prowadzona w sposób niemal dyktatorski europropaganda zdołała zagłuszyć wszelkie głosy rozsądku i krytyki ze strony ekonomistów niezależnych od kanclerz Angeli Merkel i jej proniemieckich klakierów. Eurokraci i oszuści z Europäische Zentralbank poczuli się już tak bardzo bezkarni, że wprowadzili ostatnio ujemną stopę procentową!

Oficjalna europropaganda deklaruje korzyści dla pożyczkobiorców, ale milczy na temat umożliwienia wszystkim bankom bandyckiego skoku na oszczędności obywateli!!! Cóż bowiem oznaczać będzie wprowadzenie ujemnej stopy procentowej w bankach? Otóż każdy, kto ma oszczędności w walucie euro w bankach Eurosojuza będzie dopłacał do własnych lokat!!! Zatem bank będzie mógł zrobić skok na kasę depozytariuszy w majestacie euro-jurysdykcji.

Warto, aby klienci banków Eurosojuza, mających swoje filie w Polsce zwrócili uwagę na tę część podpisanych umów z bankiem, która przewiduje zmienną stopę procentową! Jeżeli jakikolwiek bank będzie tylko chciał wprowadzić ujemną stopę procentową na depozyty w euro w swojej filii w Polsce, to za rok może się okazać, że depozyt w walucie euro zamiast cokolwiek wzrosnąć, to ulegnie obniżce, a bank zarobi nie tylko na rosnących opłatach, ale dodatkowo jeszcze na ujemnej stopie procentowej, gdyż w podpisanych przez klientów umowach znajduje się ich zgoda na zmienną stopę procentową.

Nie wiem jak postąpią klienci po informacji o wprowadzeniu przez Europäische Zentralbank ujemnej stopy procentowej, ale warto rozważyć wypłatę waluty euro z kont bankowych i zamianę na złotówki, bo NBP na nasze szczęście, nie wprowadził w Polsce ujemnej stopy procentowej dla oszczędności deponowanych w złotych polskich.

Niepewny jest natomiast los miliardów euro przekazanych przez NBP do Międzynarodowego Funduszu Walutowego. W tym przypadku NBP, czyli w konsekwencji wszyscy Polacy mogą wiele stracić na ujemnej stopie procentowej wprowadzonej przez Europäische Zentralbank!

Rajmund Pollak


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *