Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Ulica Zyty Gilowskiej w Warszawie?

W dniu 05 maja 2016 r. Stowarzyszenie "Republikanie" i Klub Republikański Warszawa rozpoczęli zbiórkę podpisów pod wnioskiem do Urzędu m.st. Warszawy o zmianę nazwy ulicy Juliana Bruna na warszawskim Mokotowie na ulicę prof. Zyty Gilowskiej w ramach projektu "Zyta Gilowska dla Warszawy".


Organizator akcji, Marcel Klinowski, uzasadniając wniosek powiedział, że Zyta Gilowska "była ostatnią minister finansów, która miała na tyle odwagi, żeby obniżać w Polsce podatki oraz proponować rozwiązania ułatwiające prowadzenie działalności gospodarczej". Jako minister finansów doprowadziła m.in.: do obniżenia składki rentowej oraz likwidacji trzeciej stawki PIT (40%), odmrożenia progów podatkowych i wprowadzenia ulg podatkowych na dzieci. Celem Stowarzyszenia w ramach prowadzonej działalności jest upamiętnienie osób zasłużonych dla polskiej gospodarki i propagujących rozwiązania wolnorynkowe, również tych z najnowszej historii Polski.

Propozycja zmiany nazwy ulicy Juliana Bruna jest związana z przyjętą przez Sejm na początku kwietnia ustawą zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, zwaną potocznie "ustawą dekomunizacyjną". Na podstawie przepisów ustawy ulica Juliana Bruna została zakwalifikowana do dekomunizacji jako jedna z trzydziestu na terenie m.st. Warszawy. Ulica Juliana Bruna znajduje się na Starym Mokotowie, między al. Niepodległości i ul. Rakowiecką, naprzeciwko gmachu Szkoły Głównej Handlowej.

Lokalizacja obecnej ulicy Bruna w Google Maps: https://goo.gl/maps/trANrkwLaCu

Podpisy pod wnioskiem będą zbierane przez najbliższe dwa tygodnie – aby wniosek spełniał warunki formalne należy zebrać minimum 200 podpisów osób zameldowanych na terenie m.st. Warszawy, z uwagi na fakt, że propozycja zawiera nazwę niepochodzącą z Banku Nazw. Po złożeniu wniosku Stowarzyszenie "Republikanie" będzie wnosić do Prezydenta m.st. Warszawy dopuszczenie nadania nazwy przed upływem 5 lat od śmierci upamiętnianej osoby.

Kontakt dla mediów:
Marcel Klinowski – sekretarz zarządu Stowarzyszenia "Republikanie"
tel.: 506 338 747, e-mail: marcel.klinowski@republikanie.net
Twitter: @MarcelKlinowski


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *