Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Umowy zlecenia ozusowane!

Sejm III RP przyjął dziś przed południem nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw, której konsekwencją jest obłożenie składkami ZUS umów zleceń. Nowela ma wejść w życie od 1 stycznia 2016 roku.


Za nowelizacją głosowało 419 posłów, 8 było przeciwnych, a 2 wstrzymało się od głosu. Część posłów, w tym SLD i PiS chciało, aby przepisy zaczęły obowiązywać już od przyszłego roku. Sprzeciwiły się temu PO i PSL argumentując, że termin wejścia w życie tego przepisu "musi być realny". Od przyszłego roku składki do ZUS będą musieli natomiast odprowadzać od umów zleceń członkowie rad nadzorczych.

Jak wyliczono, dzięki zmianom w ustawie, do ZUS wpłynie około 650 mln zł, z czego 350 mln zł ma stanowić dochód z pieniędzy członków rad nadzorczych.

Nasi dzielni parlamentarzyści dzielnie, jak widać, pracują na rzecz rozwoju "szarej strefy", przed którą rysuje się świetlana przyszłość.

P


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *