Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Upadek Księstwa Luksemburg

W Luksemburgu – jak pamiętam z pewnego filmu w TV – większość młodych ludzi wchodzących na rynek pracy, ukierunkowana jest w stronę sektora bankowego. W kraju, który liczy niewiele ponad pół miliona ludzi raczej trudno odnaleźć wykwalifikowanych budowlańców, szewców, czy przedstawicieli innych zawodów postrzeganych jako fizyczne. Teraz może się to zmienić.W styczniu 2015 roku wchodzi w życie unijny przepis, że banki mające swoją siedzibę na terytorium Wielkiego Księstwa, będą musiały złagodzić tajemnicę finansową, z których do tej pory słynęły, a które były bardzo atrakcyjne dla ewentualnych klientów. Owo złagodzenie tajemnicy i przystosowanie jej do innych europejskich państw, jest niczym innym jak wzajemnym informowaniem się wszystkich placówek finansowych Starego Kontynentu o tym co i kto gdzie przetrzymuje, czyli szukanie pieniędzy na łatanie dziur budżetowych. Wydaje się, że akurat Luksemburg nie ma się czym martwić, gdyż należy do najbogatszych krajów świata, jednak według ekspertów finansowych z tego państwa dużo instytucji po prostu upadnie, ze względu na wycofywanie gotówki przez ludzi uciekających przed fiskusem w rodzimych placówkach. Oczywiste jest, że ludzie trzymający aktywa w kraju, który zaczyna być zmuszany do informowania o tym, rozpoczną wielki exodus w miejsca, gdzie takich praktyk jeszcze się nie stosuje. Zaniknie przy tym sens istnienia kasty bankierskiej na tak wielką skalę, jak ma to miejsce w małym Luksemburgu. Wreszcie, konieczne być może się stanie szkolenie młodych ludzi w innych kierunkach niż usługi finansowe.

I tak oto staniemy się prawdopodobnie świadkami kolejnego początku końca świetnie prosperującego Księstwa, które jawiło się jako miejsce, w którym zarabia się poważne pieniądze. Po raz kolejny urzędnicy chcący coraz więcej i więcej, będą brać co wedle ich opinii należy do nich. Wreszcie, to kolejny cios w sam sektor bankowy, który udowadnia nam, że w przyszłości lepiej z pieniędzmi siedzieć cicho w domu, niż zostawiać je do dyspozycji ludzi obmyślających komu jeszcze zabrać…

Norbert Gałązka


9 Responses to Upadek Księstwa Luksemburg

 1. prawda napisał(a):

  Szwajcarję przeczołgali i pozbawili tajemnicy bankowej lewacy, masoni i cwaniacy nazywający się buńczucznie i fałszywie kapitalistami, finansistami, bankierami i zwolennikami wolnego rynku, to Księstwo Luksemburg im się sprzeciwi?

 2. belzebub napisał(a):

  Widać, że rządy państw Unii rozpoczynają na całego walkę z tymi, którzy dotąd żyli z lepszych warunków lokowania zagranicznego kapitału. Ciekawe, czy ktoś unijnej biurokracji ktoś się sprzeciwi? Liechtenstein, Monako, Malta? Chyba raczej ulegną politycznym trendom panującym w strefie Euro i również zaczną kapować kto i ile trzyma u nich na koncie, a reszta ściągnie swoją daninę.

 3. Marko napisał(a):

  Likwidacja bankow jest kolejnym krokiem w nowym porzadku swiata. Po co komus banki skoro nie bedzie pieniadza? Zastapi go wpis w komputerze a obywatel dostanie chipa z kodem i wpisana tam „sume” z jakiej bedzie korzystal wedle laski banksterow, ktorzy szykuja dla siebie nowe role w okradaniu i kontroli swiata. Kilka tygodni temu Szwecja „oglosila” koniec pieniadze drukowanego. Jakos malo kto zauwazyl te fakt, sygnalizujacy co sie niedlugo stanie. A tajemnica bankowa to propoganda. Jesli banki naleza do banksterow to przeciez maja oni tam staly dostep do kazdego konta i nie musza kupowac CD …od siebie, zeby wiedziec kto i ile ma na sumieniu i koncie. Proste ale niezrozumiale dla wiekszosci.

 4. Marko napisał(a):

  Najwększymi Komunistami są Najwięksi Kapitaliści i Największymi Kapitalistami są Najwięksi Komuniści. Ta cała reszta zgraja polityków, publicystów, urzędników i komentatorów jest po to, aby resztę mas ludowych wsi i miast trzymać w dyscyplinie, ogłupieniu i pod butem panów nadludziów. Po to są kłamliwe i oszukujące media różnej techniki przekazu, bandy dobrze opłaconych artystów i naukowców manipulujących świadomością ludowego tłumu i mający za zadanie trzymać narody w otumanieniu.

 5. prawda napisał(a):

  Marko rozumiem, że „panowie nadludzie” to jednocześnie i Najwięksi Komuniśc, i Najwięksi Kapitaliści?

 6. prawda napisał(a):

  Marko rozumiem, że „panowie nadludzie” to jednocześnie i Najwięksi Komuniści, i Najwięksi Kapitaliści?

 7. Marko napisał(a):

  Ten z godz 19.08 to idiota i agent a nie Marko. Admin dal mu wolna reke w walce z prawda.

 8. Marko napisał(a):

  Wielcy Komuniści i Wielcy Kapitaliści i będący w ich służbie urzędnicy, politycy, komentatorzy, publicyści, artyści i naukowcy to inaczej Salon, to inaczej Liga Oszustów albo jak określają to zjawisko jeszcze inni Watachy Bezpeczniackie czyli funkcjonariusze i agenci jawni i tajni „SS”. Jedno jest pewne mają trzymać masy ludowe czyli tłumy w posłuszeństwie, uległości i dyscyplinie, pod kontrolą umysły, dusze i serca.

 9. ojejciuojejciu napisał(a):

  Marko! Muszę przyznać, przed samym sobą, ze smutkiem, że napisałeś dobrze i prawdę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *