Komisja ds. Amber Gold – czy było warto?

Prace powołanej w lipcu 2016 r. sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold dobiegają końca. Za nami 28 miesięcy prac, w tym 122 posiedzenia, w trakcie których zostało przesłuchanych 140 świadków Czytaj więcej »

 

UPR: dobre inicjatywy PiS

Z naszej poczty…

Z Biura prasowego UPR otrzymaliśmy poniższy komunikat…

„Unia Polityki Realnej od początku swego istnienia podkreśla kluczową rolę wolności gospodarczej w kształtowaniu dostatniej i spokojnej przyszłości Polski.

Wobec narastających zagrożeń gospodarczych i finansowych sprawą najwyższej wagi jest szybkie stworzenie płaszczyzny politycznej, która połączyłaby wysiłki i elektorat wszystkich środowisk prawicowych    „Nadzieje na obniżkę podatków i ograniczenie biurokracji dawała swymi przedwyborczymi obietnicami Platforma Obywatelska. Zamiast ograniczenia biurokracji, mamy jej rozrost, zamiast obniżki obciążeń fiskalnych obywateli, mamy podniesienie akcyzy i zapowiedź kolejnego wzrostu podatków” – ocenia Bolesław Witczak, prezes UPR.

Na tle antyrynkowych działań i planów Rządu Platformy Obywatelskiej zachęcająco wyglądają ostatnie wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz Prezydenta RP. PiS postrzegane jest tradycyjnie jako partia etatystyczna i socjalna. Jednak nowo powstałe ugrupowanie Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim, które współtworzą posłowie PiS, czeska ODS i brytyjscy Konserwatyści, na pierwszym miejscu swej deklaracji programowej postawiło działania na rzecz wolności gospodarczej.

„Dostrzegamy małe, ale idące w dobrą stronę inicjatywy PiS w polskim Sejmie, które możemy poprzeć. Na przykład poseł Artur Górski złożył na ręce Marszałka Sejmu interpelację w sprawie zniesienia tzw. podatku Belki. Skupienie się wszystkich środowisk wolnościowych wokół poparcia takich projektów mogłoby być dobrym początkiem ściślejszej współpracy po prawej stronie sceny politycznej” – dodaje Paweł Chojecki z UPR.”


2 Responses to UPR: dobre inicjatywy PiS

  1. mosbzomo napisał(a):

    obiecanki i cacanki a głupi wyborca ma puste kieszenie róbta tak dalej

  2. Win napisał(a):

    Tylko jak ktoś latami powtarzał absurdy socjalizmu to może się od tak zmienić?

    Jak się straszyło ludzi znikajacym jedzeniem z lodówki to teraz nagle można stać się wolnorynkowym??

    Dla mnie to farbowanie lisa. Z reguły krótkotrwałe i niebezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *