Wojska Obrony Terytorialnej – zalety i wady

Ostatnie ćwierćwiecze było raczej okresem marginalizacji polskich sił zbrojnych. Świadczy o tym chociażby spadek liczebności wojska z 340 000 żołnierzy w 1990 r. do około 105 000 w 2016 r Czytaj więcej »

 

UPR Dolnego Śląska i OMP razem

Z naszej poczty…

„W dniu 07.09.2010 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Unią Polityki Realnej na Dolnym Śląsku a Organizacją Monarchistów Polskich.

W najbliższy wtorek 14.09.2010r. o godz. 18 w sali Intakus zapraszamy na pierwsze spotkanie organizowane w ramach tej współpracy. Naszym gościem będzie znany wrocławski intelektualista Pan Tomasz Gabiś, a tematem nieznane wątki z życia Wiliama Szekspira.

Kilka słów o naszym prelegencie:

Tomasz Gabiś (ur. w 1955) – publicysta i myśliciel konserwatywny. Początkowo studiował polonistykę. Ukończył germanistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 80. XX wieku działał w opozycji. Czynnie uczestniczył w redagowaniu i wydawaniu wydawnictw drugiego obiegu. W maju 1985 roku aresztowany przez Służbę Bezpieczeństwa i skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. W 1987 roku był jednym z sygnatariuszy aktu założycielskiego Ruchu Polityki Realnej, później przekształconego w Unię Polityki Realnej. Działał w niej do połowy lat 90. W tym okresie publikował również artykuły w tygodniku Najwyższy CZAS!. W latach 1991-2003 był redaktorem naczelnym pisma Stańczyk. Członek honorowy Organizacji Monarchistów Polskich i Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego. 14 listopada 2009 podczas Konwentu OMP we Wrocławiu otrzymał Krzyż Jubileuszowy OMP, nadany Uchwałą Rady Naczelnej Organizacji Monarchistów Polskich. Publikuje w „Nowym Państwie”, „Arcanach”, „Obywatelu” i „Opcji na Prawo”.

Serdecznie zapraszamy!
Zarząd Oddziału Wrocławskiego UPR”


3 Responses to UPR Dolnego Śląska i OMP razem

  1. masd napisał(a):

    Czy to jest Organizacja Monarchistów Polskich we Wrocławiu która jest skłócona z Organizacją Monarchistów Polskich w Lublinie? Czy p.Tomasz Gabiś nie skonfliktował się z p.Januszem Korwin-Mikke na tle działania UPR? Szkoda, że jest nas na prawicy tak mało i jeszcze się dzielimy.

  2. xsior napisał(a):

    Zbliżamy się do ideału – każdy sobie będzie szefem partii 🙂 Szczyt indywidualizmu w kolektywistycznym świecie!

  3. kamil napisał(a):

    generalnie jestem za tym, by partie jako takie nie istniały. po prostu kandydat, bez szyldu partyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *