Fabryki – jak to się zaczęło?

Są wszędzie i długo jeszcze będą. Dzięki nim powstał i trwa kapitalizm. Historia fabryk jest krótka, ale tak frapująca, że nic tylko ją zgłębiać Czytaj więcej »

 

UPR: rząd chce „by żyło się lepiej” – tylko bogatszym

Unia Polityki Realnej protestuje przeciwko dopłatom rządowym do spłaty kredytu mieszkaniowego

UPR stanowczo sprzeciwia się projektowi Ministerstwa Pracy, który zakłada, że osoba, która po 1 lipca 2008 r. straciła pracę, będzie mogła otrzymać ponad 1750 zł miesięcznie na spłatę kredytu hipotecznego oraz z tytułu zasiłku dla bezrobotnych. Projekt może wejść w życie już w maju.

Według UPR całe społeczeństwo nie może ponosić odpowiedzialności za niespłacane kredyty wybranych osób. UPR uważa, że każdy obywatel powinien samodzielnie ponosić odpowiedzialność za swoje zobowiązania finansowe, a rząd powinien tak samo traktować wszystkich obywateli i nikomu nie nadawać specjalnych przywilejów.

„Jeśli ktoś wziął kredyt to musi ponosić konsekwencje, nawet jeśli stracił pracę. Bo jeśli rząd pomoże takiej osobie, to dlaczego ma nie pomóc innym kredytobiorcom?” – pyta prezes UPR Bolesław Witczak i dodaje: „Minister Fedak musi zrozumieć, że uczciwość polega na równym traktowaniu wszystkich obywateli. Bo co mają powiedzieć najbiedniejsi Polacy na ten pomysł? Ich w ogóle nie było stać na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego”.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *