Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

UPR: skasować podatek Belki

Z naszej poczty…

Unia Polityki Realnej wystosowała kolejne oświadczenie. Oto jego treść…

„Liderzy Platformy Obywatelskiej w tym osobiście Donald Tusk podczas ostatniej kampanii wyborczej obiecywali Polakom, że ich rząd zniesie podatek od dochodów kapitałowych, zwany potocznie „podatkiem Belki”. Liberałowie z Unii Polityki Realnej przypominają łże-liberałom z Platformy: Dotrzymajcie słowa – skasujcie podatek Belki!

– Podatek od dochodów kapitałowych jest jednym z najgorszych, najbardziej karygodnych podatków jakie kiedykolwiek wymyślono i co gorsze wprowadzono w życie. Tusk zresztą obiecywał w kampanii, że ten podatek zostanie zlikwidowany i po cichu liczyłem, że to jednak zostanie zrobione. Zawiodłem się tak samo jak setki tysięcy Polaków, który starają się oszczędzać ciężko zarobione pieniądze. Premierze Tusk, ministrze Rostowski zróbcie wreszcie coś pożytecznego, zlikwidujcie podatek Belki albo oddajcie władzę bo marnujecie cenny czas – komentuje Sławomir Sławski (UPR).

W 1989 roku na zaproszenie Unii Polityki Realnej przyjechał do Polski Milton Friedman. Wygłosił wtedy wykład, w którym udzielił polskim politykom rady aktualnej do dzisiaj. „Polska – powiedział – nie powinna naśladować bogatych krajów zachodnich, bo nie jest bogatym krajem zachodnim. Polska powinna naśladować rozwiązania, które kraje zachodnie stosowały, gdy były tak biedne, jak Polska”. Zdaniem UPR naszego kraju nie stać na wysokie podatki, które niweczą pracę wielu naszych obywateli”.

PS.


2 Responses to UPR: skasować podatek Belki

  1. SF-B52 napisał(a):

    A na stronie konserwatyzm.pl jest ciekawe oświadczenie nowosądeckiego okręgu UPR na temat rozłamu w UPR oraz tłumaczenie się jakiegoś pana Lisieckiego na ten sam temat. Rozłam jest większy niż myślałem. Teraz UPR zostanie wydudkowany przez PiS. Napewno tak się stanie w Piotrkowie Trybunalskim o czym świadczą wpisy na trybunalscy.pl – mam na myśli list pana posła Antoniego Macierewicza do Prawicy Razem oraz wypowiedzi księży wraz z komentarzami. Odpowiednie służby wzmacniają przed wyborami socjalistów, demagogów, populistów, demokratów, etatystów i interwencjonistów. Robia to aby umocnić się przy władzy i pieniądzach. Oczywiście nikt temu nie wierzy i dzięki demokratycznym szopką utrzymuja się na szczycie.

  2. SF-B52 napisał(a):

    UPR oświadczenie wydaje na pęczki. Lecz nie mają one szansy na przebicie się w mediach. Wiadomo w czyich RENCACH są media. Czy jest sens kiwania palcem w bucie jak nawet tego nie wiele ludzi zobaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *