Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

UPR składa pozew przeciwko Palikotowi

Janusz Palikot na swoim blogu napisał: „Sfotografujemy mordę za mordą. Opublikujemy dane. Wywiesimy plakaty w miastach, dzielnicach, na ulicach – wszędzie tam gdzie żyją. Tam ich powiesimy, aby każdy widział z imienia i nazwiska kto jest faszystą. Będziemy na nich pluć, wsadzać do więzienia, gnębić w miejscu pracy. Niech czują się słabi, niech się boją. Wyśmiejemy ich, ich znajomych, ich bliskich. (…) Wiem – to bulwersujące! To na granicy. Ale nie ma wyjścia”.W związku z tymi słowami, prezes Unii Polityki Realnej zamierza zawiadomić prokuraturę. W oświadczeniu UPR czytamy: „W związku z kolejnym brutalnym atakiem posła Janusza Palikota, który na prowadzonym przez siebie blogu nawołuje do nękania i prześladowania osób o konkretnych poglądach politycznych oraz ich bliskich, prezes Unii Polityki Realnej, w imieniu swojej partii oraz wszystkich zbulwersowanych tak jawnym łamaniem prawa obywateli, postanowił złożyć w dniu 8 lipca 2013 roku, o godzinie 11.00, do Prokuratury Rejonowej Poznań – Nowe Miasto, ul. Solna 10 w Poznaniu, zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 255 oraz 190a.

Niebywałym jest, że Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Janusz Palikot, we wpisie „Stop faszystom” http://januszpalikot.natemat.pl/67311,stop-faszystom) nie tylko nawołuje do bezpośredniej agresji wobec osób o odmiennych poglądach politycznych, publicznego opluwania, zamykania w więzieniach i gnębienia ich w miejscach pracy, ale także do upublicznienia wizerunku tych osób w celu ułatwienia takiego nękania. Niebywałym jest również, iż wzywając do jawnej dyskryminacji w polskiej przestrzeni publicznej osób o odmiennych poglądach politycznych, poseł Janusz Palikot używa sformułowań zaczerpniętych wprost z tradycji nazistowskich Niemiec, stosowanych przez niemieckich nazistów do zwalczania opozycji. Czym skończyło się to w nazistowskich Niemczech doskonale wiemy. Nie może być zatem przyzwolenia na takie zachowanie.

Nie bez wpływu na decyzję o złożeniu zawiadomienia do prokuratury pozostaje również fakt, iż zamieszczony na blogu bulwersujący wpis nie jest pierwszym tego typu wystąpieniem posła Palikota. Publiczne określanie mianem „faszystów” osób o poglądach narodowych i konserwatywnych powoduje, iż duża grupa osób, obywateli RP, ma prawo czuć się zagrożona. Tym bardziej, jeżeli wezwanie do prześladowania i nękania takich osób wychodzi od Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przewodniczącego partii posiadającej przedstawicielstwo w polskim Parlamencie i finansującego swoją działalność ze środków publicznych.

Ostatnimi czasy koalicja PO-PSL przeprowadziła szereg zmian z polskim prawie karnym, które miały przeciwdziałać szerzeniu tzw. „mowy nienawiści”. Wypowiedź na blogu posła Janusza Palikota jest jej modelowym wręcz przykładem. Jest zatem również okazja do udowodnienia, że wspomniane zmiany prawne nie są jedynie „batem” na osoby o innych przekonaniach politycznych, „kneblem” wymierzonym tylko w tych, którzy nie zgadzają się ze skrajnie lewicową wizją świata i społeczeństwa, a polskie prawo obowiązuje w tym zakresie wszystkich bez żadnego wyjątku.”.


One Response to UPR składa pozew przeciwko Palikotowi

  1. o prawie napisał(a):

    I bardzo dobrze. Jeszcze lepiej jak zostałoby złożone doniesienie o łamaniu prawa przez osoby i organizacje propagujące komunizm jak fetowanie osób, ich wizerunków, symboli komuszych i wydawnictw ideologii lewackiej jako zabronionej przez Konstytucję i K.K. totalitarnej ideologii. Ciekawe który sąd i prokuratura, a właściwie sędzia i prokurator odważą się na podjęcie kroków prawnych do ścigania tego rodzaju ekscesów i to z urzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *