Kolejnych 5 lat okupacji

Kilka słów o wynikach wyborów. Pierwsze, co się nasuwa to potwierdzenie reguły, że ludzie z wielką rozkoszą oddają głos na swoich własnych ciemiężycieli Czytaj więcej »

 

Urządzamy funkcjonalny pokój dziecka

Przestrzeń, w którym przebywa najmłodszy członek rodziny powinna być dostosowana do jego potrzeb. W zależności od wieku dziecka, konieczne jest wyposażenie jego pokoju w rozmaite sprzęty. Jakie meble i dodatki wybrać, aby stworzyć funkcjonalne i jednocześnie przyjazne maluchowi pomieszczenie?

O ile nastolatek jest już na tyle dojrzały, aby samodzielnie podjąć decyzję o tym, co ma znaleźć się w jego pokoju, o tyle w przypadku dziecka w wieku przedszkolnym konieczna jest pomoc rodziców. Możliwości jest przy tym wiele, gdyż współcześni producenci nie zapominają o tej grupie konsumentów. Barwne stoliki, fikuśne krzesła, dostosowane do potrzeb dziecka biurka, fotele obrotowe czy łóżka piętrowe wyposażone w dodatkowe akcesoria – przebierać można w sprzętach wykonanych z różnych materiałów, o różnych wymiarach czy kolorach. Aby jednak przestrzeń urządzana z myślą o najmłodszym członku rodziny rzeczywiście była funkcjonalna, warto do sprawy podejść całościowo i z pomysłem. Prezentujemy praktyczne, sprawdzone i jednocześnie nowoczesne rozwiązania.

Uporządkować skarby

Dzieci chętnie się uczą. Rodzice mogą ten fakt sprytnie wykorzystać ucząc swoją pociechę utrzymywania porządku w swoim pokoju od najmłodszych lat. Ponieważ najmłodsi mogą mieć duży problem z układaniem swoich zabawek na półki, warto zainwestować w specjalne pojemniki lub kontenerki z szufladami. Te drugie są najczęściej wyposażone w kółeczka, dzięki czemu nie ma większego problemu z ich przemieszczaniem po pokoju. Równie dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w pojemną skrzynię na zabawki. Wówczas dziecko – po skończonej zabawie – może klocki czy pluszaki wrzucić właśnie do specjalnego pudła. Warto podkreślić, że producenci zadbali o to, aby takie meble były w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Najczęściej są one solidnie wykonane i ciężkie, dzięki czemu dziecko nie ma możliwości ich przewrócenia.

Niezwykłe łóżko


Wielu rodziców nie ma pomysłu na to, w jaki sposób zachęcić swoją pociechę do snu. Tymczasem na pomoc przychodzą producenci nowoczesnych mebli. Współcześnie rodzice mają wiele możliwości. Można pokusić się o nabycie łóżka w kształcie samochodu, które z całą pewnością zachwyci fana motoryzacji, można również zainwestować w mebel wyglądem przypominający... prawdziwy statek piratów! Wybierając jedną z takich propozycji można być pewnym, że dziecko będzie chętnie kładło się spać. Ale to nie wszystkie możliwości. Na rynku nie brakuje łóżek, które połączone są np. ze zjeżdżalnią czy ścianką wspinaczkową. Nabycie takiego mebla daje nie tylko możliwość rozwijania zainteresowań dziecka, ale również pozwala zaoszczędzić miejsce w pokoju. Ten fakt z pewnością docenią rodzice, którzy urządzając pokój swojej pociechy mają do wykorzystania niewielką przestrzeń.

Pierwszy dzwonek to obowiązki

W przypadku dzieci, które objęte są obowiązkiem szkolnym nie można zapomnieć o biurku. Powinno być ono dostosowane do wzrostu dziecka i wyposażone w dodatkowe szuflady. Jeżeli tych brak, to można pomyśleć o zakupie dodatkowej szafki wiszącej, która zamontowana zostanie nad biurkiem. W ten sposób pociecha będzie mogła przechowywać wszystkie niezbędne jej książki czy pomoce naukowe w jednym miejscu.

Korzystanie z biurka to również konieczność zakupu krzesła. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na obrotowe – wygodne, ergonomiczne i takie, którego wysokość można dowolnie zmieniać. W przypadku młodszych dzieci warto rozważyć nabycie takiego fotela obrotowego, które będzie zachęcało go do pilnego odrabiania lekcji. Producenci oferują m.in. fotele z motywami z ulubionych kreskówek najmłodszych.

Oświetlenie jest równie ważne

Zdarza się, że rodzice skupiają się na wyborze mebli i zapominają, że pokój dziecka musi być też dobrze oświetlony. Idealnym rozwiązaniem jest nabycie kilku źródeł światła. Dlaczego? Bo światło nie tylko rozprasza mrok, ale również wpływa na samopoczucie. Specjaliści, rozróżniając rodzaje oświetlenia, wskazują na ogólne, miejscowe i dekoracyjne. Pokój dziecka nie tylko należy wyposażyć w lampkę biurkową (przyda się w trakcie nauki), ale również w lampkę nocną (która stanie na szafce nocnej). Ponadto, rodzice powinni pamiętać o nabyciu odpowiedniego żyrandola – będzie to źródło światła ogólnego. Producenci oferują przy tym tak zróżnicowany asortyment, że rodzice nie powinni mieć większego problemu, aby dopasować lampy do ogólnego wystroju pokoju.

Artykuł opracowany przez redakcję portalu www.mirat.eu, oferującego nowoczesne wyposażenie do domu, ogrodu czy biura.


Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę mirat.eu