Kolejnych 5 lat okupacji

Kilka słów o wynikach wyborów. Pierwsze, co się nasuwa to potwierdzenie reguły, że ludzie z wielką rozkoszą oddają głos na swoich własnych ciemiężycieli Czytaj więcej »

 

Uwaga – totalitaryzm!

UPR uważa, że projekt ustawy rządowej zakładający utworzenie ogólnopolskiej bazy danych osobowych wszystkich Polaków ma na celu ścisłą kontrolę obywateli spotykaną tylko w państwach totalitarnych.

UPR wzywa Platformę Obywatelską na czele z premierem Donaldem Tuskiem do złożenia samokrytyki i przeprosin w stosunku do wszystkich obywateli za ten pomysł. Według UPR jest niedopuszczalne, żeby takie pomysły pojawiały się w debacie publicznej.

Według rządowego projektu bazę miał stworzyć Główny Urząd Statystyczny przy okazji kolejnego spisu powszechnego w 2011 roku. Według projektu ustawy po raz pierwszy do celów spisu państwowe instytucje takie jak np. Ministerstwo Finansów, MSWiA czy NFZ obowiązkowo przekażą GUS-owi szczegółowe dane na temat każdego z Polaków. Dodatkowo, wszystkie informacje przekazywane rachmistrzom zostaną powiązane z numerami PESEL. Oznacza to przekazanie np. informacji dotyczących wyznania, niepełnosprawności albo wyposażenia mieszkania i powiązanie ich w bazie z danymi konkretnej osoby.

„Dzięki temu projektowi urzędnicy będą wszystko wiedzieć o każdym z Polaków. Łatwo sobie wyobrazić jakie to będzie miało konsekwencje, na przykład w przypadku wycieku takich informacji” – mówi Bolesław Witczak, Prezes UPR.

Źródło: upr.org.pl


One Response to Uwaga – totalitaryzm!

  1. szaleniec z salamanki napisał(a):

    I co z tego, że UPR tak uważa, jak nikt nie słucha głosów wołających na pustyni i puszczy o opamiętanie.A już najbardziej politycy i związani z nimi biurokraci, gdyż nie chcą stracić mozliwości decydowania za grube miliony o życiu innych.Tylko wojna jest oczyszczeniem przed sługami diabła i jego knowaniami.Kto po 40 latach porządkującej wojnie wygra będzie rządził przez następne 100 lat.A potem zobaczymy….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *