Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

W 2016 Polska dopłaci do unijnego molocha!

Kończy się mamienie Polaków fruktami płynącymi z Brukseli. Wreszcie po raz pierwszy oficjalnie przyznano, że w 2016 roku Polska więcej wpłaci do budżetu UE niż z niego otrzyma.


Przyznał to w wypowiedzi dla kanału Money.pl wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. "Jeśli chodzi o starą perspektywę budżetową UE to my już niczego więcej nie będziemy mieli wypłacone, bo już wykorzystaliśmy te środki. Natomiast nowa perspektywa jest bardzo opóźniona i gospodarka odczuje je dopiero na przełomie trzeciego-czwartego kwartału, kiedy ruszy realizacja kontraktów na podpisane umowy" - stwierdził wiceminister.

Wysokość składki jaką Polska ma zapłacić w tym roku do unijnego budżetu to około 30 mld zł. Warto przypomnieć, że program "Rodzina 500+" ma kosztować budżet w br. 17 mld zł, które i tak są - jak na razie - kwotą jedynie hipotetyczną, gdyż złożyć się na nią mają podatki, które jeszcze nie zostały wprowadzone (i dobrze!) w życie.

S


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *