Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

W Chicago jak za komuny – w szkołach brakuje papieru toaletowego

Brak papieru toaletowego kojarzy się nam… oczywiście z mrocznymi czasami komuny, zwłaszcza stanu wojennego. Ale, jak się okazuje, jest to specyfika nie tylko junty Jaruzelskiego. Również w chicagowskich szkołach zaczyna brakować tego podstawowego artykułu.Jak donosi „Dziennik Związkowy”, jeden z radnych Chicago, Nick Sposato, ogłosił zbiórkę papieru toaletowego dla tamtejszych szkół. Zarzuca on burmistrzowi, że wydaje dziesiątki milionów dolarów na różne ekstrawaganckie projekty, podczas gdy nie jest w stanie zapewnić miejskim szkołom funduszy na podstawowe artykuły higieniczne. Sposato twierdzi, że sporej części szkół obcięto łącznie około 3 mln dolarów.

Radny poinformował, że w swoim biurze zebrał roczny zapas papieru toaletowego, którym zamierza obdarować szkoły w Chicago. Tymczasem pod tekstem na łamach „DZ” pojawił się ciekawy komentarz: „Czy to jest jakaś nowość? Moje dzieci chodziły do CPS kilkanaście lat temu i były zobowiązane do przynoszenia papieru toaletowego. Związki zaw. nauczycieli to główny pochłaniacz pieniędzy w CPS. Wchłoną każdą ilość. A teraz proszę sprawdzić, kto jest jednym z głównych dostarczycieli pieniędzy dla partii dem. Bardzo dobry sposób transferowania pieniędzy podatników do partii demokratycznej.”

Burmistrzem Chicago od 2011 roku jest Rahm Israel Emanuel. Jest on członkiem Partii Demokratycznej. Wcześniej pracował w administracji prezydenta Baracka Obamy. Jak podaje Wikipedia, 25 września 2007 prezydent RP Lech Kaczyński odznaczył Rahma Emanuela Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za zasługi w rozwoju współpracy polsko-amerykańskiej. Ciekawe jakie to zasługi…

PS

Foto.: biuro radnego Sposato


One Response to W Chicago jak za komuny – w szkołach brakuje papieru toaletowego

  1. Marko napisał(a):

    Niech pan nie pije tego sikacza francuza z aluminiowa wkladka, on rozbija zlacza nerwowe w glowce. Az smiac sie chce czytajac – wszystkiemu winne oczywiscie zwiazki zawodowe!Biedne te kapitalistyczne dzicie W Szy Kago, podcierajace sobie zadki paluszkiem przez pasibrzuchow zwiazkowych Panie Pollack do akcji! Niech Pan broni faktow!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *