Fabryki – jak to się zaczęło?

Są wszędzie i długo jeszcze będą. Dzięki nim powstał i trwa kapitalizm. Historia fabryk jest krótka, ale tak frapująca, że nic tylko ją zgłębiać Czytaj więcej »

 

W instytucjach UE toczy się … kebabowa wojna

Jeśli ktoś miałby jakiś problem i nie wiedział, jak go rozwiązać, powinien udać się do Brukseli, do Parlamentu Europejskiego i do Komisji Europejskiej. Tam załatwią wszystko.


Właśnie instytucje unijne, znane z dzielnych bojów z odkurzaczami, foliówkami, drabinami, spłuczkami do toalet, krzywiznami bananów itp... dochodzą wieści, będą teraz toczyć kolejny bój. Tym razem biorą się za ... kebaby. Walka z kebabami powodowana jest - jakże by inaczej - troską o nasze zdrowie. Zdaniem unijnych mędrców od wszystkiego, należy prześwietlić. Ale - jak donosi portal niedorzecznik.pl - tym razem nie ma zgodności pomiędzy KE a PE. Spór powstał, gdy KE zaproponowała by w skład mięsa znajdującego się w kebabach dodawać kwas fosforowy i polifosforany.

Przeciwko takiej propozycji opowiedział się PE. Jego zdaniem może to źle wpłynąć na ludzkie zdrowie. PE uważa, że badania z 2012 roku, stwierdzają, że istnieje potencjalny związek pomiędzy dodatkami fosforanowymi w naszej żywności, a zwiększonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych. KE ma jednak inną opinię i - jak to zwykle bywa - powołuje się na inne badania. W spór zaangażował się także Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności, który stwierdza, że nie można jednoznacznie przypisać ryzyka wystąpienia przypisanych chorób w przypadku stosowania dodatków fosforanowych do żywności".

Autorzy portalu ironicznie zauważają: "Bitwa się rozpoczęła. Jednak to nie jest jeszcze jej koniec. Znajdujemy się w środku ważnych zmian dziejowych, w których to wiatr odnowy wieje. Komisja zdrowia Parlamentu Europejskiego przegłosowała decyzję, że propozycja Komisji Europejskiej jest zła. 32 głosów było za tym dziejowym aktem, a 22 przeciw. Oznacza to, że teraz cały Parlament Europejski będzie głosować nad fosforanowymi pomysłami Komisji Europejskiej na sesji plenarnej w połowie grudnia w Strasburgu. Bitwa się toczy, a pierwszy atak został odparty.Aby załagodzić sytuację, Europejska Agencja Bezpieczeństwa Żywności zapowiedziała, że dokona ponownej oceny dodatków fosforanowych do żywności do końca 2018 roku. Ale i tak emocje sięgają zenitu. Jeżeli Europarlament poprze sprzeciw komisji bezwzględną większością głosów (376), to wniosek Komisji Europejskiej zostanie zablokowany".

Nasze zdrowie czy poprawa smaku kebabów? O to ponoć toczy się ta bitwa. I - jak to bywa w socjalizmie - sam człowiek nie może dokonać wyboru. Muszą to zrobić za niego urzędnicy. Ale zanim to zrobią, ile jeszcze pieniędzy przepuszczą na dalsze badania i analizy, zajadając się przy tym kebabami - na koszt podatnika oczywiście.

S

Foto.: pixabay.com


One Response to W instytucjach UE toczy się … kebabowa wojna

  1. Waldemar napisał(a):

    Tak dla kebaba ale ekologicznego. A to smiecie jakie sprzedaja w budach przy drogach i imbisach powinno zostac zakazane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *