Trójmorze, żydzi i teoria spiskowa…

Koncepcja, która jest obecnie forsowana powstała w Departamencie Obrony USA po inwazji Rosji na Ukrainę i jest w interesie zarówno Polski i USA oraz bezpieczeństwa światowego Czytaj więcej »

 

W rocznicę bitwy pod Chocimiem

"Uciekanie się do Bożej pomocy jest zawsze rękojmią zwycięstwa" - powiedział ks. Wojciech Grygiel w kazaniu podczas Mszy Świętej Trydenckiej odprawionej 10 października 2015 roku w kościele oo. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim.


Mija właśnie 394 rocznica zwycięstwa nad Turkami pod Chocimiem. "Każdy czas w historii chrześcijaństwa jest sceną walki zła z dobrem. Dzisiaj widzimy szczególne tego nasilenie, kiedy uświęcone przez nas rzeczy, postawy ulegają zafałszowaniu, ulegają jakiemuś odwartościowaniu, ulegają wręcz swego rodzaju obrzydzeniu w naszych oczach. Można powiedzieć, że w wielu współczesnych systemach wartości wkrada się zamęt (...) Tak jak ta niewielka grupa wojowników była w stanie odeprzeć turecki najazd, tak Kościół stawia nam tę sytuację, abyśmy i my mocni wiarą byli w stanie odeprzeć to, co na nas dzisiaj napiera i usiłuje zachwiać podstawami chrześcijaństwa" powiedział ks. Grygiel.

Wysłuchaj całego kazania...

 

One Response to W rocznicę bitwy pod Chocimiem

  1. Maciej Dybowski napisał(a):

    Proszę słuchać i oglądać co się dzieje w Watykanie na Synodzie od 4.X.2015, a zakończy 25.X.2015. Co za dziwny zbieg okoliczności? Nie ma przypadków, są znaki, jak mawiał pewien ksiądz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *