Komisja ds. Amber Gold – czy było warto?

Prace powołanej w lipcu 2016 r. sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold dobiegają końca. Za nami 28 miesięcy prac, w tym 122 posiedzenia, w trakcie których zostało przesłuchanych 140 świadków Czytaj więcej »

 

W Słowenii też już mają dość polityków-złodziei

Czy budzi się kolejny kraj, który ma dość bycia oszukiwanym i okradanym przez miejscowe elity? Czy po Bułgarii nadchodzi czas na Słowenię? W sobotę, 8 marca 2013 roku w centrum Lublany, mimo fatalnej pogody, demonstrowały tysiące osób domagających się przedterminowych wyborów.Protesty zorganizowane zostały przez internautów, którzy skrzykiwali się na portalach społecznościowych. W jednym z oświadczeń napisali oni: „Domagamy się dymisji wszystkich zepsutych i niekompetentnych członków elit politycznych”. Demonstranci domagają się nie kosmetycznych oszukańczych reform ale rewolucyjnych zmian. „Chcemy sprawiedliwości” – podkreślają.

Na Słowenii władzę sprawuje obecnie określana jako centroprawicowa polityk, Alenka Bratuszek. Zastępuje ona odwołanego niedawno przez parlament za korupcję Janeza Janszę. Do tej pory nie udało jej się stworzyć nowego rządu i jeśli nie zrobi tego w najbliższym czasie rozpisane zostaną nowe wybory. Pytanie tylko, czy te wybory będą w stanie wpłynąć na zmianę złodziejskiego systemu, z którego największe profity czerpią skorumpowani politycy i bankierzy. Demonstrujący na ulicach Lublany oczekują zapewne czegoś więcej niż zastąpienia jednych złodziei innymi złodziejami.

P


10 Responses to W Słowenii też już mają dość polityków-złodziei

 1. prawda napisał(a):

  Demonstranci, czy w Słoweni, czy w Bułgarii czy gdziekolwiek w jewropie rządają tego samego: „Więcej socjalizmu, to rząd ma się wszystkim zająć i wszystko załatwić”. Za pieniądze wzięte od tych protestujących, którzy nie pojmują jak działa ekonomia i polityka. I ta niewiedza i to zmanipulowanie tłumów, ogłupienie narodów jest bardzo smutne, przygnębiające i nie dające nadziei na poprawę sytuacji. Dotyczy to nie tylko jewropy. Proszę spojrzeć co się dzieje w Wenezueli po śmierci Chaweza, zupełnie jak u nas za czasów Stalina.

 2. Jacek napisał(a):

  Czy i Polacy się zbudzą? Czy ich liczba zbliżyła się już do „masy krytycznej”? Mimo, że medialne bębny dla idiotów kręcą się z pełną parą, to myślę że TAK, ale tym razem będzie inaczej. Demonstracje, pochody i masowe protesty, to jednak domena tych z większym bocznym zarostem, a nie Polaków. A poza tym tą lekcje Polacy nie tak dawno już odrobili i ciężko będzie ich wyciągnąć na ulicę. A jeśli nawet, to w niewielkiej liczbie, zorganizowanej tylko po to by uzasadnić kolejną rządową roszadę w ramach tej samej sitwy (PO, PiS, PSL,..). Jaką więc przyjmie formę. Jeżeli już, to powiedziałbym „nie do okiełznania”, na przykładach będziemy się uczyć, sami od siebie. Ku wolnej Polsce.

 3. Paweł napisał(a):

  @prawda
  Zgoda, jest z tym pewien problem. Ale jak wobec tego przegonić tych złodziei? Jakąś nadzieję na to, że to pójdzie w dobrym kierunku mógłby dawać LIDER, ktoś, kto w pewnym momencie stanie na czele tłumu. Już teraz tacy myślący patriotycznie, wolnorynkowo, konserwatywnie liderzy powinni się gdzieś w kazamatach wykształcać. Bo gdy wybije godzina „W” będą bardzo potrzebni.

 4. ojejciuojejciu napisał(a):

  Panowie Pawle i prawda macie rację. Jest tylko pewien problem – kultura, szkolnictwo, media, sztuka i nauka są w łapach lewaków, inteligentnych i wykształconych, ale lewaków, którzy traktują człowieka, tak indywidualnie jak i społecznie jak niewolników, którzy mają zapieprzać, słuchać rozkazów elity władzy, do której zaliczają się nie tylko politycy i urzędnicy ale również ci od kultury, szkolnictwa, prasy, sztuki i nauki. Oni tworzą świadomość i ją wtłaczają milioną, a jest to świadomość lewacka. Jesteśmy w błędnym, diabelskim kole. Musi nastapić przesilenie wychodzące z zewnątrz, ja określam to jako Interwencję Boga. Kiedy i w jaki sposób Ona nastapi to jest pytanie do proroków, których narazie Pan Bóg nie wysyła albo ich nie potrafimy rozeznać. Kiedy będzie trzeba zrobić porządki w świecie to będą nam dani Boży Słudzy i……..

 5. Marko napisał(a):

  Panstwo gospodarcze czeka. Na swoj czas. Nowa swiadomosc juz jest i tego sie nie da zatrzymac. Zadnych tam konserwantow, wolnobredzacych czy innych ulomkow. To historia. Swiat idzie w zupelnie innym kierunku, a panowie nadal nic nie rozumiecie (jedynie ojejciu zaczyna lapac trop).

 6. Paweł napisał(a):

  @ojejciuojejciu
  Chyba mamy już takiego proroka. To Marko!

 7. StG44 napisał(a):

  Towarzysz Marko to stary komunistyczny pieniacz i propagandysta. Udaje kogoś kim nie jest. Uroiło mu się jakieś państwo gospodarcze bo nie bierze leków i teraz sadzi te lewackie farmazony a inny pajac „ojejciu” w nie wierzy bo znalazł sobie nowego proroka Marko.

 8. Marko napisał(a):

  Oto sygnal typowego balwana StG i cos tam, robiacego z gacie ze strachu. Twoj czas agencie LO mija. Radzilobym ci zebys sie zaopatrzyl dobrze, bo czeka cie dluga podroz…

 9. StG44 napisał(a):

  @Marko: ty komunisto nie udawaj tu mądrego. Pierdoły sobie uroiłeś i jeszcze innych chcesz tym badziewiem lewackim uraczyć. Leki weź i nie truj, komunistyczny kacyku.

 10. Obiezyswiat napisał(a):

  PRAWDA pisze ze chcemy wiecej socjalizmu mysle ze sie mylisz czy place +premie w RP 350.000 zl a pracownik 60% spoleczenstwa 2.500 zl to jest kapitalizm czy banda!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *