Na wschodzie UE wszystko pod kontrolą

Zastanawiam się, czy nie byłoby jednak lepiej, gdyby policja kontynuowała swój strajk. A dlaczego? Czytaj więcej »

 

W USA zmarła Phyllis Schlafl – konserwatystka znienawidzona przez feministki

Miała 92 lata. Była pisarką, publicystką, działaczką społeczną. Zasłynęła z radykalnych poglądów antyfeministycznych, domagała się niskich podatków i działań na rzecz trwałości małżeństwa. Jej zdaniem - zrównanie płac kobiet i mężczyzn takiej trwałości nie sprzyjało.


Na polonijnym portalu "Dziennik związkowy" czytamy: "Energicznie zwalczała ruch feministyczny nazywając jego działaczki <<bandą rozgoryczonych kobiet usiłujących przy pomocy konstytucji znaleźć rozwiązanie ich osobistych problemów>>. Stale podkreślała, że <<kobiety znajdują najpełniejsze spełnienie w domu i rodzinie>>.

W latach 70. ub. wieku Schlafly zwalczała Poprawkę o Równych Prawach (ERA) do Konstytucji USA i sprzeciwiała się inicjatywom zakazu dyskryminacji ze względu na płeć. Była również przeciwna zrównaniu płac kobiet i mężczyzn argumentując, że różnica ta <<nie jest zła, jeśli przyczynia się do trwałości małżeństwa>>.

Jako swoje największe osiągnięcie uważała stworzenie w 1972 (...) konserwatywnej organizacji Eagle Forum. Obecnie organizacja ta ma filie w kilkunastu stanach i zrzesza – według własnych danych – 80 tys. członków.

Program Eagle Forum zakłada dążenie do niskich podatków, rozbudowy sił zbrojnych, uznania angielskiego za jedyny język w szkołach. Eagle Forum jest też przeciwna przyznawaniu wiz umożliwiających legalną pracę w USA.

Schlafly prowadziła aktywną działalność polityczną mimo ukończenia 90 lat. W br. poparła kandydaturę Donalda Trumpa na prezydenta USA i jego program w sprawie imigracji. Brała też udział w niedawnej konwencji Republikanów w Cleveland".

S


2 Responses to W USA zmarła Phyllis Schlafl – konserwatystka znienawidzona przez feministki

  1. Logik napisał(a):

    Smutne ale miala racje. Ruch feministek stworzyli jezuici jako bron na harmonijne zycie rodzinne, na redukcje populacji, a z drugiej strony budowali klientele dla kapitalizmu okazalo sie przeciez ze to kobiety sa bardziej otwarte na nowosci, na zakupy niz plec meska. Kapitalizm zyje przeciez wylacznie ze sprzedazy a to gwarantowaly mu rozwrzeszczane, rozpuszczone, rozhisteryzowane babska bez stanikow i zasad moralnych.

  2. ćma napisał(a):

    Żydóweczka i TAAAAKIE poglądy? To nie jest możliwe! Musi być jakiś haczyk albo i HAK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *