Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Walczył o prywatną komunikację, dziś kandyduje na prezydenta

Kandydat na Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego, Krzysztof Kurczyna. Ma nasze poparcie! Jeśli komuś mówi coś hasło "walka o piotrkowskie prywatne minibusy", musi wiedzieć, że to właśnie ich prekursor w tym mieście (wraz z p. Andrzejem Ściepłkiem), którym władza lokalna cały czas rzucała kłody pod nogi, i w obronie których zawsze stawał lokalny UPR.


Nawet p. Janusz Korwin-Mikke przyjechał na sesje rady miejskiej (lata 90-te ub. wieku!), co dla całej rady było kompletnym zaskoczeniem (to była akcja partyzancka a dla minibusów okazało się wybawieniem (choć nękanie trwało dalej). Paradoksalnie, prywatną komunikację w mieście zalegalizował w końcu postkomunistyczny prezydent (SLD), Waldemar Matusewicz, który niedługo potem stał się sławny w całej Polsce dlatego, że sprawował swój urząd zza krat więzienia.

Dziś kandydat KNP wciąż jest prywatnym przedsiębiorcą, jedynym chyba spośród reszty kandydatów w Piotrkowie. Minibusów w mieście coraz mniej. "To głównie wina wysokich podatków w mieście, w tym opłat za korzystanie z przystanków" - powiedział mi niedawno Kurczyna.

Czy uda się to zmienić? Cóż, nadzieja ponoć matką głupich, ale mimo to warto ją mieć?

kurczyna_jkm

P


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *