Euro – obłędne przedsięwzięcie, które rozbije Europę

Pomysły na ratowanie finansów krajów południowych, a tym samym całej strefy euro nie przynoszą - jak dotąd - oczekiwanych rezultatów Czytaj więcej »

 

Wenecja żąda niepodległości! Media milczą

W cieniu referendum krymskiego, całkowicie bez echa przebiegło w ostatni weekend inne referendum. Mieszkańcy regionu Wenecji we Włoszech opowiedzieć się mieli za tym czy nadal chcą znajdować się pod panowaniem Rzymu czy też chcieliby niepodległej Republiki Weneckiej.


Czy słynne wina valpolicella i amarone miałyby już wkrótce zmienić kraj swojego pochodzenia? Zapewne droga do tego nie będzie aż tak prosta, jak w przypadku ogłoszenia niepodległości przez Krym, niemniej pierwszy wyłom nastąpił w ostatni weekend. Na terenie Wenecji Euganejskiej, krainy zamieszkiwanej przez ponad 4,7 mln mieszkańców zorganizowano referendum, w którym mieszkańcy mieli się opowiedzieć za tym, czy chcą oderwania się od Włoch i ogłoszenia nowego państwa, Republiki Weneckiej.

Sprawa tego referendum została przemilczana nie tylko przez media w Polsce, ale także przez włoskie i - ogólnie - europejskie. Trudno się zresztą temu dziwić, gdyż inicjatorzy akcji, weneccy działacze niepodległościowi, twierdzą, że Wenecja, jeśli by się usamodzielniła, oderwałaby się nie tylko od Rzymu ale także wystąpiłaby ze strefy euro i z całej Unii.

Co do wyników weneckiego referendum nic na razie nie wiadomo, jednak podana dziś przez GW informacja na jego temat koresponduje z inną, opublikowaną m.in. przez forbes.pl na temat stosunku Włochów do waluty euro i całej UE. Okazuje się, że zagorzałych eurofilów jest obecnie w tym kraju ok. 32 procent. Wzrosła również, w ciągu ostatnich pięciu lat aż trzykrotnie, liczba zwolenników powrotu do starego lira. Włosi są coraz bardziej niezadowoleni z polityki Unii, która - według nich - w ramach walki z kryzysem zajmuje się ratowaniem instytucji finansowych, lekceważąc zarazem problemy zwykłych ludzi.

Czy w taki właśnie sposób posypie się Unia Europejska? Wcześniej dążenia niepodległościowe ogłosili m.in. Katalończycy, Bawarczycy i Szkoci.

P


9 Responses to Wenecja żąda niepodległości! Media milczą

 1. monarchista napisał(a):

  Włochy są sztucznym państwem podstępem, intrygą, siłą i spiskiem zlepionym przez masonerię w XIX wieku (m. in. Garibaldi) Po upadku Imperium Romanum państwo to rozpadło się na bardzo wiele państw – republik, księstw, miast-państw. Reliktem takich państwa są San Marino i Monako. Jednym z najsilniejszych państw italskich była Republika Wenecka. Wenecjanie chcą po prostu wrócić do dawnych świetlanych czasów. Nie wiem czy jest to dobre czy złe. Wiem, że w przypadku Polski dążenia odśrodkowe i separatystyczne są bardzo zgubne i niebezpieczne (Śląsk, Pomorze, Warmia i Mazury, Kaszuby, i co jeszcze) i bardzo na rękę dla naszych sąsiadów. Z jednej strony mamy dążenie do super państwa biurokratycznego, urzędniczego i socjalistycznego wtrącającego się w każdą dziedzinę życia swych poddanych, a z drugiej strony podział na państewka i kraiki o podobnych zapędach względem swych mieszkańców i jednocześnie słabe politycznie na zewnątrz. Co lepsze i co gorsze? Wybór między dżumą, cholerą, tyfusem i kiłą oraz mogiłą. Katalonia z Barceloną w czasie wojny domowej w Hiszpanii w latach 1936 – 1939 była ostoją komunizmu i anarchistów i zostały im te socjalistyczne zapędy do dziś. Czy to dobrze dla Hiszpanii i Katalonii? Chyba nie bardzo – czy komunizm w olbrzymim państwie czy w małym kraju, to zawsze komunizm. Żyjemy w ciekawych czasach, niestety! A może stety? Ukłony i pozdrowienia dla wszystkich.

 2. Adam Kalicki napisał(a):

  Ale na tym właśnie polega polityka UE: rozparcelować stare państwa tak, aby jedyna centrala była w Brukseli, a słabe lokalne republiki nie miały wystarczającej siły zbuntować się jej polityce. Stąd u nas bicie na autonomię Śląska.

 3. Milanista napisał(a):

  @Adam Kalicki według mnie Europa powinna wyglądać jak to przedstawił Hans Hermann Hoppe, czyli „Europa tysiąca Liechtensteinów.” Państwa narodowe to zwykłe wymysły XIX, XX wieku. Przez setki lat granice krajów przebiegały według najróżniejszych kultur, religii, dialektów, języków. Państwa narodowe niszczą różnorodność i prowadzą do wielkich wojen, ludobójstw i destrukcji. UE powinna być po prostu rozwiązana, albo jak już to zostawiona jako pakt handlowy, ale nie biurokratyczna instytucja.

 4. Marko napisał(a):

  Przyszlosc tego swiata – jesli takowa jest – jest gospodarcza a nie polityczna. To juz kapitalisci zrozumieli i zaczelo sie ostre hamowanie. Nie da sie w nieskonczonosc wycinac lasy, zatruwac wode i powietrze, przekopywac grunty w imie bogacenia sie i nabijania kabzy, bo pewnego dnia na planecie pozostanie tylko kupa ludzi, smieci i papieru zwanego pieniadzem. Nadszedl czas robienia porzadkow i wprowadzenia nowego, celowego systemu. Wladze przejma korporacje a ich rola bedzie kierowanie okreslonymi obszarami zycia. Nie panstwo, nie urzednicy, lecz korporacje beda decydowac co robimy, gdzie, w jakim skladzie i w jakim zasiegu. Obywateli nie bedzie, beda pracownicy, zatrudniani do wykonywania okreslonych celowych zadan. Aby ten stan osiagnac trzeba w pierwszej kolejnosci wytrzebic populacje dzisiaj nikomu nie potrzebnych ludzi, tam gdzie to mozliwe robi sie sztuczne wojny i rewolucje (Bliski Wschod, Afryka Pln,), w innych pozwala sie ludziom umrzec z glodu (Czarna Afryka) a w Europie prowokuje sie sztuczne kryzysy, pozbawia ludzi pracy, wysyla na zasilki, bo biedacy nie beda przeciez zakladac rodzin. O eutanazji, gender, gejach itp. nie wspominamy bo to jasne. Trwa rowniez likwidacja niepotrzebnego juz nikomu Watykanu i kosciola, a pierwszym krokiem do tego jst osmieszanie kleru poprzez upublicznanie roznych „skandali” z panami w sutannach oraz goteskowosc postaci ostatnich dwoch papiezy – aktorow zreszta marnej klasy. W te dzialania wpisuje sie oczywiscie zamieszanie z Ukraina i Rosja. Ukraina stanie sie czescia utworznej przez Lige Oszustow UE w ktorej wiodaca role odgrywa Rosja, zas Rosja napierw pozbiera wszelkie dziwadla typu Krymy czy Gorny Karabach a potem przejmie reszte Europy od swojej agendy w Brukseli. Powstanie os euro-azjatycka od Portugalii po Ural oraz Chiny i co tam jeszcze po drodze bedzie. Swiatem kierowal bedzie ruski gasprom i chinski bank z bitkoinem. USA sa juz dzisiaj trupem, a Waszyngton juz dawno przeniosl sie do Pekinu, zas w Bialym Domu pozostalo kilku smiesznych aktorow z tzw, prezydentem na czele, odgrywajacych szopke dla ciemnogrodu.

 5. belzebub napisał(a):

  Milanista zaintrygował mnie określeniem- tysiąca Liechtensteinów! czy oby na pewno byłoby to, czego szukamy. Tysiące malutkich państewek kooperujących ze sobą w mniejszym czy większym stopniu? Pomimo iż do tego nie dojdzie, to można puścić wodzę wyobrazni i zauważyć oddzielnie działające byty jak Mazowsze, Śląsk, Bawarie…Powrót do średniowiecza?

 6. dobry wujek napisał(a):

  Tak samo nie było i tak samo nie ma Rosji, ZSRR, Katynia, organizatorów i wykonawców CzKa, NKWD, Gułagu jak nie było i nie ma Hitlera i jego pomagierów oraz Niemiec i Janieli Merkal czy jakoś tak. Przeszłości nie ma, nie ma teraźniejszości, przyszłości też nie ma i nie będzie. To wszystko to są sny i mamidła. Ciekawi mnie jedno w śnie kogo jesteśmy i uczestniczymy, jako zjawiska i zjawy, bo przecież żadnych ludzi i z nimi związanych wydarzeń i życia NIE MA?

 7. Marko napisał(a):

  A skad wiesz co jest, co bylo a czego nie ma badz nie bylo? Z czego czerpiesz wiedze o swiecie? odp. na to pytanie chcociaz sadzac po stanie umyslu jaki prezentujesz nie dasz niestety rady.

 8. marek napisał(a):

  @Adam Kalicki
  Zgadzam się w 100%. Jeśli władza zostanie odsunięta dość daleko, jaki polak poleci do brukseli strajkować, skąd na to pieniądze? Bo pieszo to to tam nikt nie pojdzie.

 9. dobry wujek napisał(a):

  Jak podano na stronach internetowych i w telegazetach w referendum wzięło udział 2,3 miliona Wenecjaniskiego Narodu z czego 89% zagłosowało za niepodległością. I co z tego, jak nie mają Mocy Sprawczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *