Na wschodzie UE wszystko pod kontrolą

Zastanawiam się, czy nie byłoby jednak lepiej, gdyby policja kontynuowała swój strajk. A dlaczego? Czytaj więcej »

 

Wielka Gala Kresowa w Tarnowie

Drugą już edycję Festiwalu Niepodległości w Tarnowie rozpocznie w niedzielę 27 października wyjątkowy wieczór „kresowy”  z atrakcyjnym programem artystycznym: elementami teatru, fragmentami filmów, użyciem multimediów, pieśniami (zaprezentują się m.in. laureaci Festiwalu Piosenki Lwowskiej i „Bałaku” Lwowskiego) oraz wystąpieniami wielu zacnych gości.W ramach Gali odbędzie się II Koncert Bardów, do udziału w którym zaproszeni zostali artyści, odwołujący się  w swej twórczości do spuścizny kresowej.

Na scenie zaprezentują się m.in  Jacek Kowalski – poeta, bard, historyk sztuki zafascynowany  kulturą sarmacką,  twórca opiewający wielkość I Rzeczpospolitej (towarzyszył mu będzie Henryk Kasperczak) oraz Adam Strug – poeta, kompozytor, którego płyta „Adieu” była wydarzeniem muzycznym roku 2012, wokalista i instrumentalista, twórca zespołu śpiewaczego Monodia Polska, który od lat ocala, bada i wykonuje dawne polskie pieśni, przechowywane w tradycji ustnej. Wielką Galę Kresową reżyseruje Tomasz A. Żak, który zapewnia, że  momenty zadumy  i nostalgii przeplatać się będą tego wieczoru  z dobrą zabawą. Dodatkowo, na każdego uczestnika czeka prezent – niespodzianka, która posłuży mu już podczas tego niezwykłego wieczoru …

Gala odbędzie się w Auli C 17 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, ul. Mickiewicza 8 27 października o godzinie 18:00.

Wejściówki w cenie 40 złotych do nabycia w tarnowskiej delegaturze NSZZ „Solidarność”, ul. Wałowa 6/4 (w dni robocze w godz. 8-16)  i Tarnowskim Centrum Informacji, Rynek 7 (w dni robocze w godz. 8-18,  soboty 9-17).  Ostatnie wejściówki będzie też można nabyć bezpośrednio przed Galą.

Rezerwacje  mailowe: wejsciowki@intarnet.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *