Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Więziony za brak odcisków

Jak podał czwartkowy dziennik „The Guardian” amerykańskie służby imigracyjne przez ponad 4 godziny przetrzymywały w specjalnej strefie celnej 62-letniego pasażera znanego jako Mr S. Powód? Urządzenia do odczytywania i zapisywania odcisków palcy nie mogły pobrać ich od pasażera, gdyż okazało się, że człowiek ten ich… nie posiada.

Kilka lat temu mężczyzna przeszedł kurację antyrakową, a wcześniej przez kilka lat był uzależniony od narkotyków. Kuracja spowodowała, że jego odciski palców zniknęły. Dopiero po rozmowie z dyrekcją służb celnych na lotnisku, mężczyzna został dopuszczony do dalszej podróży.

Incydent miał miejsce w ubiegłym roku na jednym z lotnisk w Stanach Zjednoczonych. Zapewne nigdy byśmy się o nim nie dowiedzieli, gdyby nie fakt, że jeden z lekarzy poinformował o tym fakcie czytelników branżowego magazyny „Annals of Oncology”.

A co z podróżującymi, którzy np. w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracili palce u obu rąk?

Źródło: www.guardian.co.uk


One Response to Więziony za brak odcisków

  1. Krystyna napisał(a):

    Bardzo prosze o pomoc. Mam problem z czytnikiem biometrycznym ktory nie rejestruje mojego czasu pracy.
    Krystyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *