Rabini z Europy chcą rozwoju żydowskiej edukacji w Polsce

Najważniejszą sprawą - z punktu widzenia rabinów - jest w Polsce inwestowanie w szkolnictwo. Tyle że w szkolnictwo religijne żydowskie - twierdzi Michalkiewicz Czytaj więcej »

 

Wipler razem ze Zmielonymi?

W Warszawie, w sobotę, 22 czerwca 2013 roku, odbył się Kongres Republikański. W jednym z teatrów spotkali się zwolennicy Przemysława Wiplera, który niedawno wystąpił z Prawa i Sprawiedliwości, a także sympatycy Pawła Kukiza ze Stowarzyszenia Zmieleni.pl.W spotkaniu uczestniczyli ponadto przedstawiciele innych organizacji, w tym m.in. Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Prywatnych, a także Stowarzyszenia KOLIBER. Lider zespołu Piersi, Paweł Kukiz, w swoim wystąpieniu stwierdził: „Polska się budzi. Budzi się czynnik obywatelski. Musimy połączyć siły. Każdy z nas ma zupełnie innych ludzi. Do innych ludzi docieram ja, do innych Przemek, Jarosław Gowin i inne podmioty. Przyjdzie taki moment, że połączymy siły i rozpirzymy ich w dym”.

Kukiz na dobre zakończył już chyba romans ze związkowcami z „Solidarności”, którym bliżej do państwa socjalnego, lansowanego obecnie przez PiS, niż do ruchu, który stawia na wolność i odpowiedzialność. Lider „Solidarności”, Piotr Duda, który zakładał razem z Kukizem Platformę Oburzonych, jest być może oburzony, ale chyba głównie dlatego, że w III RP jest – jego zdaniem – zbyt mało socjalizmu. Dlatego naturalnym środowiskiem dla niego jest obecnie PiS, który w ostatnim czasie robi co może, by odciąć się od jakichkolwiek prób kojarzenia go z nurtem prokapitalistycznym, wolnorynkowym.

W kongresie uczestniczyli także przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, z Krzysztofem Bukielem na czele.

PSz

Foto.: Zmieleni.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *