Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Władimir Bukowski: Ukraińcy, nie pchajcie się do tej Unii

Portal wpolityce.pl zamieszcza wywiad z Władimirem Bukowskim, sowieckim dysydentem od lat zamieszkałym w Wielkiej Brytanii, na temat sytuacji na Ukrainie w związku z odmową podpisania przez ten kraj umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.Bukowski stwierdza na wstępie: „Te wszystkie gry wokół Ukrainy to całkowity idiotyzm. Ten świat zwariował. Europa i kierownictwo Unii Europejskiej nie rozumieją, że Ukraina zupełnie nie pasuje do Unii. Ukraińcy, którzy na siłę pchają się do tej Unii, nie rozumieją, że to może spowodować ich tragedię narodową. Umowa z Unią zrujnuje ich rolnictwo. Unia nałoży na nich takie restrykcje, że nawet zabroni im produkować ulubione sadło, a Ukraińcy przecież nie mogą bez niego żyć… Nie rozumieją, że stowarzyszenie może spowodować masowe bezrobocie na Ukrainie. Komu w Europie są potrzebne te gigantyczne przestarzałe zakłady pracy? One nie są w stanie konkurować z nowoczesnym przemysłem europejskim. To może doprowadzić do nowej antypomarańczowej rewolucji i do całkowitego już podporządkowania Ukrainy Rosji”.

Zdaniem Bukowskiego Ukraina, żeby chronić swoją niepodległość powinna starać się o przystąpienie do NATO a nie do UE.

O relacjach Moskwy wobec Ukrainy Bukowski mówi: „Rosja postępuje według własnych postimperialnych interesów. Bez Ukrainy już nigdy nie odzyska swojego imperialnego statusu. Ale w Moskwie nie rozumieją, że Janukowycz, który poczuł smak władzy, już nie chce być marionetką w rękach Kremla. KGB tu się pomyliło. Nie zorientowało się, jak mocne są na Ukrainie trendy proeuropejskie. Przywódcy rosyjscy nie zrozumieli, że restauracja ZSRS nie jest już możliwa, że Ukrainę stracili prawdopodobnie na zawsze”.

Na naszym portalu przeczytać można wystąpienie jakie w 2003 roku Władimir Bukowski wygłosił podczas spotkania z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego:
Unia Europejska jak Związek Sowiecki…

P


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *