Kapitalizm w poduszce – prostota, która czyni cuda

Podczas nocnego lotu z Los Angeles obserwowałem współpasażerów i ich bezowocne próby zaśnięcia. Mieli otwarte usta, przewracali głowami z jednej strony na drugą Czytaj więcej »

 

„Wojny walut a światowy kryzys” – sejmowa konferencja z udziałem Song Hongbinga

Dwa pierwsze tomy książki "Wojna o pieniądz", chińskiego eksperta finansowego Song Hongbinga cieszyły się w Polsce dużą popularnością. Wydawnictwo WEKTORY wypuściło właśnie na rynek kolejny, trzeci tom tej pracy. Jego autor, na zaproszenie wydawnictwa, gościł niedawno w naszym kraju.


Song Hongbing odwiedził Warszawę oraz Wrocław. Warszawska konferencja z jego udziałem odbyła się w gmachu sejmu. Oprócz gościa z Chin wzięli w niej udział także posłowie Jacek Wilk, Robert Winnicki i Janusz Szewczak oraz europoseł Michał Marusik. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia przygotowanej przez serwis Na Argumenty (Warszawa, Sejm RP, 29 XI 2016).


3 Responses to „Wojny walut a światowy kryzys” – sejmowa konferencja z udziałem Song Hongbinga

 1. programista napisał(a):

  Konferencja z człowiekiem zachwycającym się gospodarczymi rozwiązaniami Hitlera! Zwolennikiem państwowego interwencjonizmu i nieograniczonej państwowej władzy! Uczestniczą w niej ludzie uważający się za zwolenników wolnego rynku.
  Po prostu totalna kompromitacja!

 2. Waldemar napisał(a):

  Wolny rynek niestety nie przetrwa bez panstwowego interwencjonizmu i panstwowej wladzy. Kazdy kraj podajacy sie za kapitalistyczny wpisany w swoje funkcjonowanie ma interwencjonizm i dzialania wladzy panstwowej. Uczestnicy konferencji dawno to juz zrozumieli i chca podpatrzec jak to sie dzieje w Chinach. Kiedys to chinczycy kopiowali nasze rozwiazania a teraz jezdzimy podgladac zeby u nas kopiowac ich pomysly. Amerykanski wolny (?) kapitalizm doprowadzil ten kraj do ruiny a w tym czasie Chinczycy ida do przodu ze swoim „hitlerowskim” czy komunistycznym kapitalizmem jak tajfun. Tak im dobrze idzie ze drukarska sitwa z Nowego Jorku swoje interesy przenosi do Pekinu. Powolala Trumpa do rozczlonkowania USA bo tam juz nie ma nic do wygrania.

 3. bez przesady napisał(a):

  Książek o ekonomii, polityce, historii i społeczeństwach oraz ich powiązaniach i zależnościach jest, o zgrozo!!!, co raz więcej i to o różnych naświetleniach – http://www.legitymizm.org/multimedia-dzieje-kapitalizmu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *