Renke zasłużył na naszą pamięć!

To są setki bohaterów... Po wojnie komuniści świadomie wymazywali takie osoby z kart historii, niszczyli ich pamięć i oczywiście oskarżali o wszystkie możliwe niegodne czyny Czytaj więcej »

 

Wolność, po co wam wolność…

To tytuł piosenki zespołu KULT, nagranej w latach 80-tych XX wieku. Tekst, choć napisany w mrocznych latach stanu wojennego wydaje się ponadczasowy. Niestety… Ktoś zadał sobie trud, aby stworzyć teledysk oddający aurę tamtych, jak i współczesnych czasów. Może Kazik, pisząc swój tekst, nie zdawał sobie nawet sprawy z tego jak doskonale będzie on pasował do drugiej dekady XXI wieku…3 Responses to Wolność, po co wam wolność…

  1. Savpether napisał(a):

    Błagam…, a kapitalizm to niby wolność? LOL. Nigdy w żadnym systemie nie będzie wolności, bo system się rozpadnie. Żeby była prawdziwa wolność nie może być systemu, to też tyczy się kapitalizmu.

  2. Tłumacz napisał(a):

    Słyszałem że znakomita książka być może w niedziele uda mi się wygospodarować odrobinę czasu na nią.

  3. Marko napisał(a):

    Po co bredzic o wolnosci. Wolnosc bezwzgledna nie istnieje bo rowna sie chaos. Istnieje tylko wolnosc rozsadna czyli w ramach. To gwarantuje wylacznie panstwo gospodarcze. Systemy polityczne typu „socjalizm” czy „kapitalizm” to zamordyzm. Chyba juz nawet slepy to widzi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *