Komisja ds. Amber Gold – czy było warto?

Prace powołanej w lipcu 2016 r. sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold dobiegają końca. Za nami 28 miesięcy prac, w tym 122 posiedzenia, w trakcie których zostało przesłuchanych 140 świadków Czytaj więcej »

 

Wprowadzono nowy podatek tzw. węglowodorowy!

Otoczka propagandowo-medialna jest taka, że rzekomo podrasuje to budżet, gdyż podatek ten zapłacą eksploatatorzy złóż. Żaden dziennikarz telewizyjny nie wysila swojego mózgu do tego stopnia, aby dociec kto faktycznie za ten wybryk władzy zapłaci.


A z bardzo prostych dedukcji wynika, że zapłaci konsument, gdyż  żadna firma wydobywcza nie składa się z frajerów, którzy zechcieliby do czegokolwiek dokładać z własnych kieszeni. Zatem gospodarstwa domowe wszystkich  Polaków zapłacą ten dodatkowy podatek.

Aby łatwiej ukryć czekający nas wzrost cen wprowadzi się nową jednostkę obrachunkową!

Konsumenci  będą obciążani abstrakcyjną jednostką energetyczną,  gdyż ktoś w koalicji PO-PSL doszedł do wniosku, że jak klient będzie widział na liczniku tylko zużytą objętość, a na rachunku już inną jednostkę obrachunkową, to trudniej mu się będzie połapać jak został naciągnięty na nowy podatek.

Przypomnę ile podatków zapłacimy od gazu:
1. cło
2. podatek VAT
3. akcyza
4.podatek węglowodorowy
5. podatek od CO2

Zatem władza uderza gazem  po kieszeniach wszystkich Polaków!

Rajmund Pollak


One Response to Wprowadzono nowy podatek tzw. węglowodorowy!

  1. torpedo napisał(a):

    Wszystko się zgadza z jedną popraweczką – koalicja PO/PSL wykonuje rozkazy z Brukseli; te ‚nowe rachunki i podatki’ za gaz, to wymysł UE. Oni tak mają, a nasze ‚krule świata’ liżą brukselskim urzędasom dupy i wszystko ślepo wykonują, nawet przeciw dobru naszego państw i nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *