Trójmorze, żydzi i teoria spiskowa…

Koncepcja, która jest obecnie forsowana powstała w Departamencie Obrony USA po inwazji Rosji na Ukrainę i jest w interesie zarówno Polski i USA oraz bezpieczeństwa światowego Czytaj więcej »

 

Wręczono tegoroczną nagrodę im. Bastiata

17 maja 2018 roku w Domu Literatury w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagrody im. Fryderyka Bastiata. Tegorocznym laureatem został p. Jan M. Małek, Polak mieszkający na co dzień w Kalifornii.


Pan Jan Małek jest aktywnym działaczem Polonii w USA. Od lat wspiera inicjatywy na rzecz wolności gospodarczej w Polsce. Jest założycielem Fundacji PAFERE i jednym z fundatorów Literackiej Nagrody im. Józefa Mackiewicza. W listopadzie 2016 roku otrzymał, z rąk prezydenta RP, Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. 17 maja br., za swoją aktywność uhonorowany został statuetką z popiersiem Bastiata oraz złotym medalem. W ub. roku podobną nagrodę otrzymał Stanisław Michalkiewicz. Nagrodę Bastiata przyznaje Fundacja Akademia Patriotów.

W trakcie gali głos zabierali m.in. Zbigniew Jarząbek - jeden z założycieli AP, a także europoseł Michał Marusik, reżyser Grzegorz Braun, o. Jacek Gniadek, a także laureat Jan Małek.

S


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *