Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Wszystkich nas nie zamkniecie!

4 czerwca 2014 roku odbędzie się we Wrocławiu protest w obronie osób skazanych z powodu towarzysza Baumana. Wydarzenie organizuje stowarzyszenie KoLiber, a wspiera wiele organizacji społecznych.


MANIFESTACJA WROCŁAW godz. 19.00 start POD GALERIĄ DOMINIKAŃSKĄ dalej przemarsz ul. Kazimierza Wielkiego i finał – happening na pl. Solnym.
Przyjdźcie z kartkami „wszystkich nas nie zamkniecie!”
- WEŹ KARTKĘ PAPIERU
- NAPISZ NA NIEJ HASŁO „WSZYSTKICH NAS NIE ZAMKNIECIE”…
- WEŹ JĄ DO RĘKI
- ZRÓB SOBIE ZDJĘCIE
- WYŚLIJ NAM NA ADRES: wszystkichnasniezamkniecie@gmail.com
- NAMÓW ZNAJOMYCH ABY ZROBILI TO SAMO
- MY TO OPUBLIKUJEMY

CELEM TEGO WYDARZENIA JEST ZEBRANIE WSZYSTKICH KTÓRZY NIE ZGADZAJĄ SIĘ Z KARANIEM POLSKICH PATRIOTÓW Z WROCŁAWIA ZA PROTEST PRZECIWKO KOMUNISTYCZNEMU ZBRODNIARZOWI, A KTÓRZY CHCIELIBY JAKKOLWIEK POMÓC W TEJ SPRAWIE

Planujemy szereg akcji które wspomogą Wrocławian i które zbudują szeroki front poparcia społecznego. Szczegóły wkrótce!

Zwracamy się do wszystkich z Was niezależnie od politycznych poglądów, zjednoczmy się jako społeczeństwo i pokażmy władzy, że polski naród patrzy jej na ręce.
Ci młodzi ludzie podczas wykładu pokazali co Polacy myślą o zapraszaniu stalinowskich zbrodniarzy na polskie uniwersytety.

O co chodzi?
19 osób z Wrocławia otrzymało nadzwyczaj surowe wyroki, 20-30 dni aresztu oraz wielotysięczne kary (do 5000 zł) za wybuczenie i oprotestowanie okrzykami ww. mjr Baumana

Jak pomóc?
Sprawa jest rozwojowa, ukarani będą apelowali a my w tym czasie musimy pokazać że nie zgadzamy się na gloryfikowanie zbrodniarzy wojennych i prześladowanie polskich patriotów! Zaczekamy na wyniki apelacji a w tym czasie powiadomimy światowe media, przeprowadzimy kilka ważnych akcji.

Tym, co bulwersuje szczególnie, jest uzasadnienie wyroku Sądu Rejonowego we Wrocławiu, a dokładniej sędziego Pawła Chodkowskiego:
- Z. Bauman jest starszym panem którego wybory po 1945 r.nie powinny podlegać ocenie [SIC!]
- nadzwyczaj surowy wymiar kary uzasadnia się nadzieją, że tylko taka kara podziała PREWENCYJNIE

Ukarani
to osoby z różnych środowisk, od kibiców Śląska Wrocław, przez narodowców (NOP), działacza Solidarności Walczącej odznaczonego UWAGA orderem Prezydenta RP za działalność antykomunistyczną po członka Stow. Koliber.
Przez cały czas wspierali ich kombatanci z Armii Krajowej, NSZ oraz Kornel Morawiecki, legenda Solidarności Walczącej.

Pomimo:
- przeczących sobie zeznań świadków-pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego
- wstawiennictwa licznych organizacji pozarządowych
- załączonych dowodów w postaci akt IPN, nagrań ukazujących inny kontekst protestów oraz udowodnienia przez obronę iż nie zachodzą w tym wypadku okoliczności pozwalające na nazwanie ich wybrykiem podlegającym karze
- niekaralności przynajmniej części obwinionych (a przecież każdego powinno rozpatrywać się osobno)

Przypomnijmy, jednemu z obwinionych, niekaranemu członkowi wrocławskiego Kolibra, policja naliczyła ok 10 sekund protestu, za co otrzymał on najwyższy wymiar kary – 5000 zł!

Wykład miał charakter spotkania politycznego, organizowany przez NIEMIECKĄ (!) socjaldemokrację, SLD oraz (co niejasne) prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

Dlaczego ważne, żebyśmy działali:
- kary mają za zadanie pokazać społeczeństwu, że nie wolno się wychylać przeciw najbardziej nawet chorym wymysłom władzy
- proces był polityczny, kary niezgodne z poczuciem sprawiedliwości i przyzwoitości, nie do pomyślenia w demokracji zachodniej
- wyrok podkopuje fundamenty demokratycznego państwa, pokazuje że na każdego znajdzie się paragraf jeśli jest niewygodny
- odwraca do góry nogami moralny porządek w którym to zbrodniarze zostają autorytetami a patrioci są prześladowani
- stanowi precedens pokazujący że państwo może represjonować niewygodne osoby dla danej władzy
- niebezpiecznie zbliża Polskę do Białorusi

Akcja dopiero startuje, liczymy na szerokie poparcie każdej organizacji z dobrem Polski w tle.

SZERSZE UZASADNIENIE KONTEKSTU

Zygmunt Bauman jest postacią kontrowersyjną. Nie ulega wątpliwości, że jest on jednym z najbardziej rozpoznawalnych zagranicą socjologów polskojęzycznych. Wątpliwości pojawiają się w momencie, kiedy spojrzymy na tą postać szerzej niż przez pryzmat jego dokonań „naukowych”, które to są głównym argumentem jego obrońców za oczyszczeniem z niechlubnych dokonań w latach młodości. Należy zadać sobie pytanie, czy jego osiągnięcia w dziedzinie filozofii i socjologii przywracają życie chociażby jednemu człowiekowi który zginął za sprawą jego działalności w KBW – zarówno gdy bronią jego był karabin jak i pióro propagandysty. Sędzia Paweł Chodkowski orzekł, że nikt nie ma dziś prawa oceniać wyborów młodego Zygmunta Baumana. Najwyraźniej jednak zapomniał, że czwartego czerwca 1989 roku w Polsce skończył się komunizm. Bo chyba się skończył, czyż nie?

Jest to ogromny wstyd dla instytucji państwa polskiego, że w przededniu hucznych obchodów tego wydarzenia zapadł polityczny wyrok, który cofa nas do czasów głębokiego totalitaryzmu i represji względem „niepoprawnie politycznych” osób.

Sytuacja staje się jeszcze bardziej kontrowersyjna kiedy zestawimy zachowanie policji, prokuratury, sędziego i władz Wrocławia z innym, bardzo podobnym, wydarzeniem jakim było wtargnięcie skrajnej lewicy na wykład księdza profesora Bortkiewicza w Poznaniu. Uczestnicy tego dzikiego „protestu” zachowywali się dużo bardziej agresywnie niż protestujący przeciwko Baumanowi. Swoją niechęć wyrażali nie tylko słowami i okrzykami, ale także demolowaniem sali i skakaniem po ławkach.

Słowem wyjaśnienia warto wspomnieć, że niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego czym Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego był. Było to zbrojne ramie NKWD mające na celu duszenie wszelkich przejawów sprzeciwu wobec rodzącej się stalinowskiej władzy w podbitym „kraju nadwiślańskim”. Duszenie objawiające się poprzez wyłapywanie, ciężkie tortury i mordowanie polskich patriotów.

Sytuacja jest na tyle poważna, że należy powiedzieć dość:
- Dość zapraszaniu członków zbrodniczych, totalitarnych organizacji na państwowe uczelnie!
- Dość podwójnym standardom stosowanym przez polski wymiar sprawiedliwości
- Dość represjonowaniu ludzi za „niepoprawne” poglądy!
 
https://www.facebook.com/events/1407328896216276/


One Response to Wszystkich nas nie zamkniecie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *