Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Wszystkich nas nie zamkniecie!

4 czerwca 2014 roku odbędzie się we Wrocławiu protest w obronie osób skazanych z powodu towarzysza Baumana. Wydarzenie organizuje stowarzyszenie KoLiber, a wspiera wiele organizacji społecznych.


MANIFESTACJA WROCŁAW godz. 19.00 start POD GALERIĄ DOMINIKAŃSKĄ dalej przemarsz ul. Kazimierza Wielkiego i finał – happening na pl. Solnym.
Przyjdźcie z kartkami „wszystkich nas nie zamkniecie!”
- WEŹ KARTKĘ PAPIERU
- NAPISZ NA NIEJ HASŁO „WSZYSTKICH NAS NIE ZAMKNIECIE”…
- WEŹ JĄ DO RĘKI
- ZRÓB SOBIE ZDJĘCIE
- WYŚLIJ NAM NA ADRES: wszystkichnasniezamkniecie@gmail.com
- NAMÓW ZNAJOMYCH ABY ZROBILI TO SAMO
- MY TO OPUBLIKUJEMY

CELEM TEGO WYDARZENIA JEST ZEBRANIE WSZYSTKICH KTÓRZY NIE ZGADZAJĄ SIĘ Z KARANIEM POLSKICH PATRIOTÓW Z WROCŁAWIA ZA PROTEST PRZECIWKO KOMUNISTYCZNEMU ZBRODNIARZOWI, A KTÓRZY CHCIELIBY JAKKOLWIEK POMÓC W TEJ SPRAWIE

Planujemy szereg akcji które wspomogą Wrocławian i które zbudują szeroki front poparcia społecznego. Szczegóły wkrótce!

Zwracamy się do wszystkich z Was niezależnie od politycznych poglądów, zjednoczmy się jako społeczeństwo i pokażmy władzy, że polski naród patrzy jej na ręce.
Ci młodzi ludzie podczas wykładu pokazali co Polacy myślą o zapraszaniu stalinowskich zbrodniarzy na polskie uniwersytety.

O co chodzi?
19 osób z Wrocławia otrzymało nadzwyczaj surowe wyroki, 20-30 dni aresztu oraz wielotysięczne kary (do 5000 zł) za wybuczenie i oprotestowanie okrzykami ww. mjr Baumana

Jak pomóc?
Sprawa jest rozwojowa, ukarani będą apelowali a my w tym czasie musimy pokazać że nie zgadzamy się na gloryfikowanie zbrodniarzy wojennych i prześladowanie polskich patriotów! Zaczekamy na wyniki apelacji a w tym czasie powiadomimy światowe media, przeprowadzimy kilka ważnych akcji.

Tym, co bulwersuje szczególnie, jest uzasadnienie wyroku Sądu Rejonowego we Wrocławiu, a dokładniej sędziego Pawła Chodkowskiego:
- Z. Bauman jest starszym panem którego wybory po 1945 r.nie powinny podlegać ocenie [SIC!]
- nadzwyczaj surowy wymiar kary uzasadnia się nadzieją, że tylko taka kara podziała PREWENCYJNIE

Ukarani
to osoby z różnych środowisk, od kibiców Śląska Wrocław, przez narodowców (NOP), działacza Solidarności Walczącej odznaczonego UWAGA orderem Prezydenta RP za działalność antykomunistyczną po członka Stow. Koliber.
Przez cały czas wspierali ich kombatanci z Armii Krajowej, NSZ oraz Kornel Morawiecki, legenda Solidarności Walczącej.

Pomimo:
- przeczących sobie zeznań świadków-pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego
- wstawiennictwa licznych organizacji pozarządowych
- załączonych dowodów w postaci akt IPN, nagrań ukazujących inny kontekst protestów oraz udowodnienia przez obronę iż nie zachodzą w tym wypadku okoliczności pozwalające na nazwanie ich wybrykiem podlegającym karze
- niekaralności przynajmniej części obwinionych (a przecież każdego powinno rozpatrywać się osobno)

Przypomnijmy, jednemu z obwinionych, niekaranemu członkowi wrocławskiego Kolibra, policja naliczyła ok 10 sekund protestu, za co otrzymał on najwyższy wymiar kary – 5000 zł!

Wykład miał charakter spotkania politycznego, organizowany przez NIEMIECKĄ (!) socjaldemokrację, SLD oraz (co niejasne) prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

Dlaczego ważne, żebyśmy działali:
- kary mają za zadanie pokazać społeczeństwu, że nie wolno się wychylać przeciw najbardziej nawet chorym wymysłom władzy
- proces był polityczny, kary niezgodne z poczuciem sprawiedliwości i przyzwoitości, nie do pomyślenia w demokracji zachodniej
- wyrok podkopuje fundamenty demokratycznego państwa, pokazuje że na każdego znajdzie się paragraf jeśli jest niewygodny
- odwraca do góry nogami moralny porządek w którym to zbrodniarze zostają autorytetami a patrioci są prześladowani
- stanowi precedens pokazujący że państwo może represjonować niewygodne osoby dla danej władzy
- niebezpiecznie zbliża Polskę do Białorusi

Akcja dopiero startuje, liczymy na szerokie poparcie każdej organizacji z dobrem Polski w tle.

SZERSZE UZASADNIENIE KONTEKSTU

Zygmunt Bauman jest postacią kontrowersyjną. Nie ulega wątpliwości, że jest on jednym z najbardziej rozpoznawalnych zagranicą socjologów polskojęzycznych. Wątpliwości pojawiają się w momencie, kiedy spojrzymy na tą postać szerzej niż przez pryzmat jego dokonań „naukowych”, które to są głównym argumentem jego obrońców za oczyszczeniem z niechlubnych dokonań w latach młodości. Należy zadać sobie pytanie, czy jego osiągnięcia w dziedzinie filozofii i socjologii przywracają życie chociażby jednemu człowiekowi który zginął za sprawą jego działalności w KBW – zarówno gdy bronią jego był karabin jak i pióro propagandysty. Sędzia Paweł Chodkowski orzekł, że nikt nie ma dziś prawa oceniać wyborów młodego Zygmunta Baumana. Najwyraźniej jednak zapomniał, że czwartego czerwca 1989 roku w Polsce skończył się komunizm. Bo chyba się skończył, czyż nie?

Jest to ogromny wstyd dla instytucji państwa polskiego, że w przededniu hucznych obchodów tego wydarzenia zapadł polityczny wyrok, który cofa nas do czasów głębokiego totalitaryzmu i represji względem „niepoprawnie politycznych” osób.

Sytuacja staje się jeszcze bardziej kontrowersyjna kiedy zestawimy zachowanie policji, prokuratury, sędziego i władz Wrocławia z innym, bardzo podobnym, wydarzeniem jakim było wtargnięcie skrajnej lewicy na wykład księdza profesora Bortkiewicza w Poznaniu. Uczestnicy tego dzikiego „protestu” zachowywali się dużo bardziej agresywnie niż protestujący przeciwko Baumanowi. Swoją niechęć wyrażali nie tylko słowami i okrzykami, ale także demolowaniem sali i skakaniem po ławkach.

Słowem wyjaśnienia warto wspomnieć, że niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego czym Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego był. Było to zbrojne ramie NKWD mające na celu duszenie wszelkich przejawów sprzeciwu wobec rodzącej się stalinowskiej władzy w podbitym „kraju nadwiślańskim”. Duszenie objawiające się poprzez wyłapywanie, ciężkie tortury i mordowanie polskich patriotów.

Sytuacja jest na tyle poważna, że należy powiedzieć dość:
- Dość zapraszaniu członków zbrodniczych, totalitarnych organizacji na państwowe uczelnie!
- Dość podwójnym standardom stosowanym przez polski wymiar sprawiedliwości
- Dość represjonowaniu ludzi za „niepoprawne” poglądy!
 
https://www.facebook.com/events/1407328896216276/


One Response to Wszystkich nas nie zamkniecie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *