Fabryki – jak to się zaczęło?

Są wszędzie i długo jeszcze będą. Dzięki nim powstał i trwa kapitalizm. Historia fabryk jest krótka, ale tak frapująca, że nic tylko ją zgłębiać Czytaj więcej »

 

Wychodzimy na ulice – przeciwko cenzurze Internetu!

Z naszej poczty…

26 stycznia planowane jest podpisanie ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), niezwykle kontrowersyjnej umowy międzynarodowej, która tylnymi drzwiami wprowadza cenzurę Internetu. Swój podpis pod nią mają złożyć przedstawiciele polskiego rządu. W polskim Internecie trwa bezprecedensowa kampania w obronie wolności słowa.To jednak stanowczo za mało. Musimy wyjść na ulice i zademonstrować swój sprzeciw, dlatego zachęcamy do organizowania protestów przed Urzędami. W najbliższych dniach odbędzie się seria wystąpień. W Warszawie we wtorek 24. stycznia, a w innych miastach w środę 25.  stycznia. Zachęcamy by przeprowadzać je w całej Polsce.  Apelujemy o rozpowszechnianie tej informacji i organizowanie pikiet oraz manifestacji!
Zwracamy jednocześnie uwagę na fakt, że pięć miesięcy temu Bronisława Komorowski podpisał nowelizację ustawy, pozwalającą na ogłoszenie stanu wyjątkowego lub wojennego w razie cyberataku. Jednocześnie w Sejmie trwają prace nad projektem ustawy o zgromadzeniach publicznych, która służyć będzie ograniczaniu prawa do organizowania protestów. Nowe przepisy (ACTA, ustawa o stanie wojennym, prace nad ustawą o zgromadzeniach publicznych) stwarzają największe po roku 1989 zagrożenie powrotu regularnej cenzury i represji wobec wszystkich sprzeciwiających się polityce rządu.

Władze naszego państwa boją się protestów społecznych. Zamiast reformować kraj i dążyć do poprawy sytuacji, przygotowują się do zablokowania swobody wypowiedzi i rozwiązań siłowych. Nie możemy na to pozwolić!

Walczmy o Internet – ostatni bastion wolnego słowa!

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości


One Response to Wychodzimy na ulice – przeciwko cenzurze Internetu!

  1. Michał Nawrocki napisał(a):

    WAŻNE! Protest w Warszawie odbędzie się 24 stycznia o godzinie 16:00.

    W innych miastach protesty zaplanowano na 25 stycznia o godzinie 18:00. Dokładna lista:

    https://www.facebook.com/events/323468437693209/

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *