Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Wycieczka do Stanów Zjednoczonych – amerykański sen o wakacjach

Nie sposób zwiedzić najważniejszych atrakcji turystycznych wybranego kraju w czasie kilkudniowego urlopu. Tym bardziej jeśli wybieramy się do Stanów Zjednoczonych, destynacji niezwykle zróżnicowanej i skrywającej miejsca nie tylko piękne, ale też magiczne.Jedziemy do Ameryki!

Wiele osób zastanawia się, jak w krótkim czasie obejść nowojorski Manhattan, zwiedzić Wielki Kanion, odpocząć na plaży w Miami, spróbować szczęścia w słynnych kasynach Las Vegas, zobaczyć domy gwiazd filmowych w Beverly Hills lub wziąć udział w wyprawie do jednego z parków narodowych? Znakomitą receptą będzie wycieczka objazdowa po Stanach Zjednoczonych, dostępna między innymi w ofercie Rainbow Tours, podczas której możemy rozkoszować się zwiedzaniem USA i spełnić swój amerykański, wakacyjny sen.

Decydując się na wycieczkę objazdową po Stanach Zjednoczonych z biurem podróży, musimy mieć na uwadze, że jej program będzie z góry ustalony przez touroperatora, ale z drugiej strony zyskujemy pewność, że podczas podróży zobaczymy największe i najważniejsze atrakcje tej niezwykłej destynacji. A co wyjątkowo istotne, przekonamy się, że Stany Zjednoczone to nie tylko Nowy Jork i Waszyngton.

Symbol walorów naturalnych USA

Jednym z najważniejszych miejsc na turystycznej mapie Stanów Zjednoczonych jest Wielki Kanion, przyciągający jak magnes miliony ludzi z całego świata i będący niemal obowiązkowym punktem programu wojaży po Zachodnim Wybrzeżu. Wielki Kanion jest określany mianem prawdziwego dzieła autorstwa samej natury, którego majestatycznego charakteru i piękna nie jest w stanie oddać żadne zdjęcie.

Słynne miasta Stanów Zjednoczonych

Wśród swoistych wizytówek Stanów Zjednoczonych wymienia się także Las Vegas, miasto kontrastów, będące światową stolicą rozrywki i hazardu. Podczas pobytu w Las Vegas, w którym nie brakuje architektonicznych perełek, wykwintnych restauracji, słynnych kasyn, zdziwienie będzie mieszało się z fascynacją i ogromną pokusą bliższego poznania tego miasta.

Ogromną popularnością cieszy się również San Francisco, miasto malowniczo usytuowane nad Oceanem Spokojnym, leżące na 48 wzgórzach. San Francisco jest jednym z najchętniej odwiedzanych amerykańskich miast, a jego światowa sława jest między innymi zasługą mostu Golden Gate, wyspy Alcatraz oraz, ku zaskoczeniu wielu osób, zabytkowych tramwajów. Charakterystyczna dla San Francisco jest także spowijająca miasto wyjątkowa mgła nadchodząca od strony oceanu.

Stany Zjednoczone to przede wszystkim wspaniałe plaże, zachwycające parki narodowe, majestatyczne pasma górskie i imponujące metropolie. A dzięki niezwykle urozmaiconej ofercie biur podróży możemy zobaczyć większość tych wspaniałych atrakcji podczas jednej, ale z pewnością niezapomnianej, wycieczki.