USA i Rosja kontra Chiny? Polska w roli dywersanta

Możliwe, że swobodna ręka Moskwy na Ukrainie to kwestia czasu i kolejnych spotkań, a wtedy siłą rzeczy pojawi się pytanie o wiarygodność amerykańskich gwarancji dla Polski Czytaj więcej »

 

Zaciskanie podatkowej pętli trwa

Około 100 mln zł chce wyciągnąć od podatników rząd Ewy Kopacz. A to za sprawą wprowadzenia kas fiskalnych tam, gdzie dotąd nie było to konieczne.


Jak informuje portal Money.pl nowe prawo obowiązywać ma od 1 stycznia 2015 roku. Prawo do zwolnienia z obowiązku posiadania kas fiskalnych stracą między innymi lekarze, prawnicy, właściciele warsztatów samochodowych, fryzjerzy, kosmetyczki oraz świadczący usługi gastronomiczne. Zmiany objąć mają około 70 tysięcy przedsiębiorców. Wiązać się to będzie z kosztami. Rząd zapowiada, że będzie zwracał do 700 zł poniesionych na zakup kasy wydatków, jednak pozostałą część podatnicy będą musieli wyłożyć z własnej kieszeni.


2 Responses to Zaciskanie podatkowej pętli trwa

  1. Wojciech Perczak napisał(a):

    Strzyżenie owiec trwa cały czas. A wełny trzeba jeszcze więcej, więcej i więcej. Więc strzyżone są owce, które z ekonomicznego punktu jeszcze nie powinny być strzyżone. Stado owiec będzie słabnąć i będzie się zmniejszać. Ale kto by tam zajmował się takimi głupstwami

  2. siu napisał(a):

    Mam nadzieję, że w grupie „prawnicy” również zostaną ujęte biura adwokackie, bo do tej pory wykazywane jest może 20% przychodów a reszta bez podatku do kieszonki adwokata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *