W Polsce już 3 mln Ukraińców, a w Kijowie banderyzm kwitnie w najlepsze

14.października 2018r. w Kijowie odbył się kolejny masowy marsz ku czci Polakobójców spod znaku UPA i OUN Czytaj więcej »

 

Zalegalizować ustawki!

Zacznijmy od tego, że zakazywanie ustawek to buractwo i wieśniaczyzm, niczym nie uzasadnione, ani względami bezpieczeństwa państwa, ani estetycznymi, ani kalkulacją zysków i strat. Myślenie w stylu pana Anioła, gospodarza domu z Alternatywy 4.(Niestety tacy właśnie ludzie nami rządzą.)Pozostaje jeszcze argument bezpieczeństwa uczestników walk. W takim razie, dlaczego dozwolone są nawet bardzo brutalne walki KSW czy MMA, bardzo często kończące się urazami czy okaleczeniem zawodnika, a ten sam sport tylko w wykonaniu grupy już legalny być nie może? Kto z nas nie oglądał (choćby w telewizji) wirujących w powietrzu motocyklistów z ich ryczącymi maszynami? Czyżby to było bezpieczniejsze od zwykłej, choćby i zespołowej bójki? Przykłady sportów ekstremalnych można by wymieniać bez końca. Oprócz sportowego wchodzenia na wieżowce bez zabezpieczeń, chyba wszystkie są dozwolone.

Legalizacja ustawek jest rzeczą bardzo prostą. Wystarczy tylko trochę unormować ten rodzaj sportu. Można organizować walki w klubach sportowych, choćby na stadionach, pod nadzorem trenerów, sędziów i lekarzy. Każdy uczestnik powinien być poinformowany o ryzyku i mieć możliwość dodatkowego ubezpieczenia (możliwość, nie obowiązek). Nawet tylko na czas zawodów. (Pole do popisu i zarobku dla firm ubezpieczeniowych.) Można też zrobić różne stopnie zabezpieczeń ciała, w zależności od stopnia wytrenowania poszczególnych zawodników, ich chęci do ryzyka i predyspozycji. W grupie początkującej możliwie pełne zabezpieczenie ciała, w zaangażowanej minimalne. Powinien powstać regulamin określający zasady walki. Im prostszy tym lepszy. Nie widzę przeszkód aby kluby sportowe organizujące takie ustawki nie zarabiały na biletach zapraszając kibiców jak w przypadku innych zawodów. Reszta to już zabawa, sport i biznes, który na pewno zainteresuje się tak widowiskową formą sportu. Nie mówiąc o mediach (transmisje telewizyjne, gazety). Moglibyśmy mieć swój wkład w rozwój światowego sportu, ponieważ jestem pewien, że za nami pójdą inni.

W innym przypadku, czyli gdy decydujący będą uparcie trwać przy swych zakazach, proponowałbym amatorom ustawek rozwijać Polską Wersję Rugby. Polegałaby ona na wrzuceniu piłki na środek boiska, co oznaczałoby początek zawodów, a potem to już tak jak do tej pory na ustawkach, tyle że legalnie, wszak to Polska Wersja Rugby.

Zamiast zakazywać, można wykorzystać nawet pozornie niebezpieczne zainteresowania ludzi . Nie tłamsić , nie delegalizować a wyzwolić energię, wykorzystać inwencję i jeszcze na tym zarobić.

Jak tępi muszą być obecnie rządzący skoro wolą zakazywać i ścigać ludzi tylko za to, że ci chcą przeżyć przygodę, większe emocje? Wystarczy tylko przestać traktować ludzi jak bydło, aby z niby łobuzerki stali się prawdziwymi sportowcami. Może są amatorami, może to i sport ekstremalny, ale to jest sport. Na nielegalne pozycje spychają ich zakazy, a nie cechy charakteru czy mentalność. Doświadczenie zdobyte w takich grach zespołowych mogłoby być wykorzystane choćby w wojskowych jednostkach specjalnych. Obok „Gromu” mógłby powstać „Dym”

Podobne mechanizmy można zastosować do różnych sytuacji w gospodarce, życiu społecznym, politycznym. Wszędzie tam gdzie ciecio-wieśniaki, potomkowie słynnego pana Anioła, stosują zakazy i ograniczenia wolności, można wykorzystać ludzką pomysłowość i energię dla dobra nas wszystkich i robienia przy tym kasy. Bawmy się, zarabiajmy i pozwólmy zarabiać innym. W tym widzę szansę na naszą przyszłość.

Konrad Osmycki
„Ruch Wolności”

Foto.: sieradz.naszemiasto.pl


8 Responses to Zalegalizować ustawki!

 1. Halleth napisał(a):

  Autor zapomina o tym, ze panstwo ma byc Panstwem Opiekunczym. A brutalne bijatyki wyrostkow szkodza nie tylko im, nie tylko budzetowi panstwa (leczenie), ale przede wszystkim uderzaja w moralnosc Przyszlych Pokolen. Nie mozna zgodzic sie na propagowanie brutalnych zachowan! Co innego sporty ekstremalne, wymagajace treningu, pracy i sponsora, a co innego ustawki bedace w zasiegu plebsu! Jeszcze Masy pomyslalyby, ze moga sie bic i jakie to byloby zagrozenie dla Porzadku Publicznego!

 2. Konrad Osmycki napisał(a):

  Ależ o niczym nie zapominam. To że państwo ma czymś tam być to wcale nie znaczy, że jest czy będzie. Napisałem wyraźnie, że każdy brałby udział na swoją odpowiedzialność z możliwością doubezpieczenia się. (zysk dla firm ubezpieczeniowych + podatek dla państwa). Skoro nie można zgodzić się na propagowanie brutalnych zachowań to co zrobić ze sportami ekstremalnymi? Aha, to co innego! A dlaczego? Bo ci co walczą w ustawkach nie potrzebują treningów, pracy? Głupota. Potrzebują i ćwiczą! O sponsorach napisałem, że się znajdą. Zresztą to nie mój ani twój problem, tylko tych co będą organizować. Nie znajdą sponsorów to nie zorganizują imprezy albo zapłacą ze swoich pieniędzy. Z tym, że będą mogli i żaden urzędacki buras nie powinien im tego zabraniać. Mówiąc o ludziach – plebs… (niech każdy domyśli się sam) panie błękitnokrwisty nadludziu. A czy teraz ludzie nie myślą, że mogą się bić skoro sam premier organizuje im ku temu specjalne możliwości? Ustawiając na 11 listopada ekipę anarchistycznych świrów w tym samym miejscu gdzie ma być obchodzone święto naszej niepodległości? Jaki wpływ na „Porządek Publiczny” ma głupia decyzja urzędnika choćby i najwyższego stołkiem?

 3. pawel napisał(a):

  A ja myślę, że niezależnie od twego czy się zalegalizuje czy nie, i tak będą tacy, którzy będą to robić w szarej strefie. To żywioł nad którym raczej się nie zapanuje. Ludzie znajdą różne powody by walić się po mordach i do tego bezinteresownie

 4. Konrad Osmycki napisał(a):

  To też prawda tyle, że było by ich znacznie mniej. Tych co laliby się byle gdzie należałoby traktować jak zwykłych bandziorów. W każdym razie ci co szukają mocnych wrażeń mieli by jakiś wybór. Teraz są spychani na margines przez system zakazów.

 5. Marko napisał(a):

  zalegalizowac tez eutanazje, narkotyki, kradziez, lapowkarstwo i generalnie wszystkiego przestac zabraniac. Skoro i tak wszystko jest to niech bedzie…oficjalnie.

 6. Konrad Osmycki napisał(a):

  Panie Marko, a niby dlaczego? Przecież to zupełnie inne sprawy.

 7. Marko napisał(a):

  Pana zdaniem jest to cos innego. Jednak naprawde nie jest. Szkoda, ze mysli Pan w taki sposob. To jest myslenie anarchisty, ktory uwaza, ze najlepszym sposobem obrony przed bandyta jest uzbrojenie kazdego obywatela w ckm i granaty. A moze by jednak zlikwidowac bandyte? To samo moze dotyczyc wszelkich innych negatywnych zjawisk, dlatego zostaly wymienione. Niestety Pan tego nie zrozumial.

 8. Paweł napisał(a):

  Kilka perełek autorstwa nowej gwiazdy rządu Tuska, Bartłomieja Sienkiewicza…
  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=564625703597644&id=176150972445121

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *