Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska

Trwa chwilę w skupieniu. Żegnają go jednak okrzyki: Zdrajco narodu polskiego!, Oddaj polskie pieniądze, które dałeś Ukrainie! Czytaj więcej »

 

Zalety prezydenckich kandydatów

Znamy już nazwiska 10 kandydatów w wyborach prezydenckich (skandal; w ramach braku parytetu nie dołączą dziesięciu chętnych pań i dziesięciu przedstawicieli „innych płci”), dlatego warto spojrzeć na ich zalety. Wady bowiem znane są bardziej.

Będzie to subiektywne, jednozdaniowe spojrzenie, w kolejności alfabetycznej. Z dodatkowym krótkim „pierwszym wrażeniem” z osobistego kontaktu.

Pan Jurek Marek
Zaleta. Jak idylliczna postać z bajek – niezależnie od kosztów – opowiedział się za prawnym darowaniem życia wszystkim skazanym, niewinnym dzieciom.

Spotkałem w sejmie, w czasie negocjacji. Grzeczny i mało jak na gorący czas kampanii konkretny. Zwrócił się później na piśmie o postawienie do pionu pana JKM, przywołując dokumenty papieskie i wagę wspólnego sejmowego startu… Z którego się wycofał, stawiając bezskutecznie na senat.

Pan Kaczyński Jarosław
Zaleta. Rozmawiał ponoć przez parę godzin z panem Romanem Kluską.

Spotkanie przed nami…

Pan Korwin-Mikke Janusz
Zaleta. Na Jego polu, pośród licznego kąkolu, rośnie też piękna pszenica, której zakosztowałem.

Nie zapomnę łez w Jego oczach. Zgrabna książka by z naszych spotkań była, jak przypuszczam.

Pan Komorowski Bronisław
Zaleta. Ciągle, ufam, czerwieni się przyłapany na gorącym uczynku, co ładnie widać w
internecie, w czasie „Forum” TVP1 (2007), gdy się doń zwracałem.

Spotkania miały charakter oczekiwania na wspólne wystąpienia w mediach i raczej pogłębiały wrażenie gruntownej nieszczerości Kandydata. Swoją drogą, gdyby ludzie widzieli jak „zwalczający się” na wizji politycy dobrze czują się ze sobą przed emitowanymi programami. A i po nich.

Pan Lepper Andrzej
Zaleta. Optymista; pamiętam reklamówkę wyborczą, w której – odnosiwszy się chyba do sytuacji budżetowej w Polsce – uderzając pięścią w stół wołał do siedzącego wokół gremium: „Pieniądze są i będą!”

Spotkanie przed nami…

Pan Morawiecki Kornel
Zaleta. Walczył jak umiał z komuną.

Spotkanie przed nami…

Pan Napieralski Grzegorz
Zaleta. Był ponoć ministrantem.

Spotkanie przed nami…

Pan Olechowski Andrzej
Zaleta. Ma chwile szczerości – informował zainteresowanych, że w UE będziemy mogli jedynie współdecydować o sprawach Polski, a niektórzy czuć się jak Wokulski pod zaborami.

Spotkanie przed nami…

Pan Pawlak Waldemar
Zaleta. „Pan Waldek się nie boi” i mówi ze znanych sobie pobudek o OFE i emeryturach trochę jak Centrum im. Adama Smitha.

Spotkanie mieliśmy mieć przed wyborami 2007. PSL chciało wysondować co my tam chcemy zrobić. W ich ładnej siedzibie w Warszawie okazało się, że „pan prezes przeprasza, ale musi być w sejmie na głosowaniach” i rozmawiała ze mną m.in. ówczesna pani sekretarz.

Pan Ziętek Bogusław
Zaleta. Jest za zniesieniem bezsensownego opodatkowania emerytur i rent.

Spotykaliśmy się w ramach kampanii wyborczej 2007 roku. Wzrok i zacięty wyraz twarzy kojarzyłem zawsze z oczami kogoś bardzo skrzywdzonego, a w każdym razie odczuwającego wielką niesprawiedliwość i gotowego za nią odpłacić każdemu napotkanemu. Niestety ich recepta na ten stan rzeczy to generalnie przerabiana już przez 45 lat PRL,  kolejna niesprawiedliwość z zabójczą retoryką aborcyjną włącznie.

Wojciech Popiela4 Responses to Zalety prezydenckich kandydatów

 1. Adam Kalicki napisał(a):

  Jedna tylko drobna uwaga natury formalnej. Podpis autora jest zredagowany tak samo jak opisywanych kandydatów. Wygląda tak jakby pan W.P. też kandydował na Prezydenta a jego hasła to: Andrzej Olechowski itd.
  Wstawcie ze dwa albo napiszcie proszę Imię i Nazwisko autora kursywą…
  Chociaż to właściwie nie jest zły pomysł żeby Pan Wojciech kandydował. 🙂

 2. Kamil K. napisał(a):

  Masakra.

  ale mimo „hitleretoryki” głosuje na JKM!

 3. RadzisławRranczak napisał(a):

  Panie Wojciechu,
  ponawiam pytania :
  – czy opłacił Pan zaległe składki na UPR ?
  a jeśli TAK, to :do którego UPR Pan należy;
  – UPR – Kocik
  czy
  – UPR – Żółtek
  ?

 4. pawel napisał(a):

  P. Kalicki…
  Klient nasz Pan!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *