Czy państwo powinno uwolnić ludzi od biedy?

Jedną z cech ludzkiej natury jest pragnienie posiadania więcej w zakresie rzeczy materialnych, intelektualnych i duchowych. Im więcej człowiek rozumie tym bardziej staje się dociekliwy Czytaj więcej »

 

Zaproszenie na kolejną Mszę Trydencką do Piotrkowa!

Kolejna Msza Święta Trydencka odbędzie się 19 września 2015 roku w Piotrkowie Trybunalskim. To już druga w ciągu ostatnich dwóch miesięcy Msza, która sprawowana będzie w tradycyjnym rycie rzymskim.

Wcześniej, przez blisko 50 lat, Piotrkowianie nie mieli okazji uczestniczyć w liturgii, którą ustanowiła Bulla "Quo primum tempore" św. Piusa V o Ustanowieniu Wiecznego Kanonu Mszy św.  z 1570 roku. Pierwsza Msza odbyła się 17 lipca br. 

Organizatorzy piotrkowskiej Mszy zapraszają ponownie do kościoła o.o. Bernardynów na sobotę, 19 września br. na godz. 20.00. Mszę odprawi ks. Wojciech Grygiel z Krakowa. Więcej szczegółów na profilu organizatorów na FB - Msza Trydencka w Piotrkowie Trybunalskim (przy okazji zachęcamy do polubienia profilu oraz do rozpowszechniania poniższego plakatu własnymi kanałami!!!)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *