Czy Polska posiada strategię na wypadek resetu z Rosją?

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że izolacja Rosji, przynajmniej ta oficjalna, powoli acz konsekwentnie przechodzi do historii Czytaj więcej »

 

Zbliża się Marsz Niepodległości

W środę 6 listopada odbyło się ostatnie spotkanie z przedstawicielami warszawskiego Ratusza, w których wziął udział prezes Stowarzyszenia „Marszu Niepodległości” Witold Tumanowicz, pełniący funkcję organizatora zgromadzenia.Podczas spotkania wyjaśniono wszystkie wątpliwości, a przedstawiciele administracji ostatecznie potwierdzili przyjęcie do wiadomości trasy Marszu zaproponowanej przez organizatora. W związku z tym organizatorzy Marszu upublicznili dziś załączoną mapkę ilustrującą planowaną trasę przejścia przez stolicę (obrazek poniżej, w treści dokumentu).

Marsz zostanie poprzedzony Mszą świętą, którą odbędzie się o godz. 13.00 w kościele św. Barbary. Ponadto zarówno przed jak i po Marszu zostaną wygłoszone przemówienia. Przed Marszem będą one miały miejsce na obszarze pl. Defilad, ul. Marszałkowskiej i ronda im. Romana Dmowskiego. Po Marszu uczestnicy zgromadzą się tak jak rok temu w Parku Agrykola, u stóp skarpy na której stoi Zamek Ujazdowski.

Strat Marszu przewidziany jest po godz. 15.00, a przewidywany moment zgromadzenia w punkcie docelowym pomiędzy godz. 17.00 a 19.00.

Organizatorzy ogłosili dzisiaj treść Regulaminu Marszu Niepodległości, w której m.in. zakazano eksponowania oznaczeń partyjnych podczas zgromadzenia. Pełna treść regulaminu dostępna jest na stronie Marszu (http://marszniepodleglosci.pl/regulamin-marsz-niepodleglosci-2013/).

W ostatnich dniach przed Marszem organizatorzy skupiają się nad zebraniem środków pozwalających sfinansować m.in. łączność i nagłośnienie, które ma być jeszcze większej mocy niż to zastosowane rok temu. Trwają także ostatnie odprawy Straży Marszu Niepodległości, która jest stopniowo mobilizowana w Warszawie.

W międzyczasie cześć z organizatorów jest także zaangażowana w odbywający się w niedzielę w Warszawie „Anty-Szczyt Klimatyczny” Ruchu Narodowego, organizowany wspólnie z NSZZ Solidarność i Instytutem Globalizacji. Na facebooku udział w nim do środy zadeklarowało ponad czterysta osób: https://www.facebook.com/events/229278943903881/ W treści wydarzenia
organizatorzy opublikowali pełny program konferencji, w tym m.in. nazwiska prelegentów z USA związanych z partnerem Anty-Szczytu, którym jest organizacja C-FACT. Anty-Szczyt zakończy się podpisaniem Apelu, który zostanie przekazany przewodniczącemu Szczytu Klimatycznego COP19.

MN


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *