Smog-Stop, Socjalizm-Start!

Niewykluczone, że na naszych oczach rozgrywać się właśnie zaczyna jeden z największych, w ostatnich latach, przekrętów dokonanych na pieniądzach podatników. Chodzi o rządowy program Czyste Powietrze Czytaj więcej »

 

Zdejmijcie unijne flagi!

Z naszej poczty…

Apel Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej. 2 V 1945 r. o godzinie 6 rano zdobywający Berlin żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zatknęli biało-czerwony sztandar na kolumnie zwycięstwa (Siegessäule) w Tiergarten w Berlinie. W czasach PRL, 2 maja nakazywano zdejmowanie flag narodowych (po Święcie Pracy), tak aby nie wisiały, w czasie nieuznawanego przez komunistyczne władze, święta 3 maja.Jesteśmy przekonani, że na polskich urzędach publicznych, urzędach niepodległego państwa, nie powinny wisieć flagi Unii Europejskiej. Ich obecność w tych miejscach nie wynika z Konstytucji RP, ani z innych przepisów prawa powszechnego, obowiązującego w Polsce.

Przypomnijmy, że w Traktacie Lizbońskim, w przeciwieństwie do Konstytucji Europejskiej, zrezygnowano m.in. z zapisów o fladze i hymnie europejskim, żeby odeprzeć oskarżenia o powoływanie federalnego superpaństwa.

Dlatego uważamy, że dzień 2 maja, Dzień Flagi Rzeczpospolitej, podczas którego w sposób szczególny czcimy nasze barwy narodowe, jest idealną okazją do tego, by na polskich urzędach lub przed nimi, nie było flag unijnych.

Apelujemy do prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska – dajcie dobry przykład i ściągnijcie 2 maja unijne flagi sprzed swoich urzędów! Uczyńcie ten gest na rzecz polskiej flagi – niech tego dnia Biało-Czerwona będzie jedyną, jaka powiewać będzie na polskich urzędach publicznych!

Z podobnym apelem zwracamy się do przedstawicieli wszystkich instytucji publicznych, rządowych i samorządowych:

2 maja ściągamy flagi unijne z urzędów!

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości

KONTAKT:
Robert Winnicki 721 097 349
Witold Tumanowicz 605 733 837


2 Responses to Zdejmijcie unijne flagi!

  1. niezalezny napisał(a):

    Apeluje do wszystkich Polakow do Bojkotowania tej Miedzynarodowki Komunistycznej.
    http://www.wicipolskie.org

  2. JA napisał(a):

    Apel do tych ludzi? Nie będą mieli odwagi. Od co najmniej 15 lat politycy w Polsce (oczywiście nie wszyscy) wystepują na tle flagi polskiej i zaraz obok jewropejskiej. Słabe głosiki protestowały lecz było to wołanie na puszczy i pustyni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *