Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Zero tolerancji dla komendantów Policji będących w stanie po spożyciu alkoholu!

Policja Bielska-Białej zorganizowała w 2014 roku nowatorską akcję: " Zero tolerancji dla pieszych", która polegała na karaniu mandatami pieszych, którzy przechodzili przez puste ulice w miejscach nie oznaczonych zebrami. Gdy zapytałem jednego z funkcjonariuszy drogówki kto wpadł na tak "genialny" pomysł, to dowiedziałem się, że całą akcję zainicjował sam Komendant Miejski Policji w stolicy Podbeskidzia.


Gdy dowiedziałem się, że tego samego Komendanta Policji oraz jego dwóch zastępców przyłapano na Komendzie Miejskiej w stanie po spożyciu alkoholu, to pomyślałem, że to jest chyba niemożliwe, aby funkcjonariusz, który nadzorował akcję "zero tolerancji dla pieszych" był aż tak bardzo tolerancyjny dla siebie i swoich dwóch zastępców.

Postanowiłem sprawdzić tę informację na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Oto co widniało tam jeszcze rano 2 marca 2015roku:

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. mgr Bogdan Zaręba 
komendant_01

Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji nadkom. mgr Jarosław Kwaśny
komendant_02
 
Zastępca Komendanta Miejskiego Policji podinsp. mgr Jarosław Mańdok
komendant_03

Zatem Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej nie raczyła do poranka 2 marca poinformować na swojej stronie internetowej o tym, że Wydział Kontroli Komendy Wojewódzkiej  Policji dokonał kontroli trzeźwości pana Komendanta i jego dwóch zastępców!

Zawsze sprawdzam uzyskane drogą nieoficjalną informacje u źródła, dlatego wystąpiłem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z następującymi pytaniami:

Zwracam się o informację w temacie sensacji dot. spożywania alkoholu na Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Proszę o ujawnienie czy prawdą jest:
1. Dokonanie kontroli przez Komendę Wojewódzką Policji z Katowic?
2. Czy stwierdzono u Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej "stan po spożyciu alkoholu"?
3. Czy  stwierdzono "stan po spożyciu alkoholu" u innych wysokich rangą funkcjonariuszy KM Policji w Bielsku-Białej?
4. Czy znane są nazwiska funkcjonariuszy , którzy byli w "stanie po spożyciu alkoholu"?
5. Jakie konsekwencje służbowe poniosą funkcjonariusze Policji w "stanie po spożyciu alkoholu"?

Liczę na szybką odpowiedź z uwagi na wagę społeczną tematu.

Rajmund Pollak


Odpowiedź z Zespołu Prasowego Policji w Katowicach była błyskawiczna:

Dzień dobry.
Odpowiadając na Pana pytania:
1. Zespół Wydziału Kontroli KWP w Katowicach przeprowadził czynności polegające na kontroli stanu trzeźwości kierownictwa KMP w Bielsku-Białej.
2. i 3. Stwierdzono obecność alkoholu w organizmie Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej oraz jego dwóch zastępców.
4. Nazwiska są znane - pełnili oni funkcję publiczną.
5. Konsekwencje poznamy po zakończeniu postępowania w tym zakresie.

W dniu 27 lutego 2015 roku Śląski Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Jarosław Szymczyk odwołał ze stanowiska Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej oraz rozpoczął procedurę odwołania jego zastępców. Wobec wszystkich trzech funkcjonariuszy prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne.

Z wyrazami szacunku
nadkom. Tomasz Gogolin
Zespół Prasowy KWP w Katowicach


Tak się zastanawiam czy przykład nie idzie z samej góry, bo gdy przebywał w Polsce Prezydent USA Barak Obama, to w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie wykryto, że dwóch naczelników wydziałów i jeden zastępca naczelnika pili alkohol w czasie służby, co zostało opisane w artykule na portalu www.pomniksmolensk.pl w 2014 roku. Zatem Pan Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej został odwołany już 27 lutego 2015 roku, ale ta informacja najwyraźniej nie dotarła jeszcze o poranku 2 marca do administratora strony internetowej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Ogłaszam niniejszym nową akcję: ZERO TOLERANCJI DLA KOMENDANTÓW POLICJI PEŁNIĄCYCH SŁUŻBĘ W STANIE PO SPOŻYCIU ALKOHOLU.

Rajmund Pollak


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *