Kontrowersyjne korporacje

Nowoczesna korporacja powstała z inicjatywy państwa, ale jej potęga nie wynika głównie z faktu, że dzięki niej produktywność rośnie Czytaj więcej »

 

Ziemkiewicz: Mamy wzorzec sanacyjny wiary w zarządzanie, wiary w nadzór, wiary w kontrolę

Kiedy w XIX wieku kraje zachodnioeuropejskie odkrywały dobrodziejstwa wolnego rynku, kiedy tam utworzył się stan trzeci, który odsuwał na bok arystokrację, kiedy się okazało, że spryt, przedsiębiorczość i zaradność ważniejsze są niż to, co się odziedziczyło itp., to my zastanawialiśmy się czy się bić, czy się nie bić - twierdzi Rafał Ziemkiewicz w wypowiedzi dla TV PAFERE.


Jak dodaje znany publicysta i pisarz - "(...) kiedy wreszcie odzyskaliśmy niepodległość, okazało się, że nie ma w Polsce politycznej siły, by energię narodu uruchamiać, uwierzyć w nią. Teoretyków nie brakowało, jednak w praktyce zwyciężyła sanacja - obóz wojskowy, obóz ludzi, którzy na wszystko mieli proste recepty, jak Wojciech Jaruzelski. Wydać rozkaz, wykonać i wszystko w gospodarce zagra... Potem przyszła wojna, po niej PRL i w ostateczności nie mamy wzorca Polski wolnej, Polski przedsiębiorczej... Mamy wzorzec sanacyjny, wiary w zarządzanie, wiary w nadzór, wiary w kontrolę".

Zachęcamy do wysłuchania całej prelekcji Rafała Ziemkiewicza i przy okazji polecamy filmowy kanał PROKAPA - zasubskrybujcie!


One Response to Ziemkiewicz: Mamy wzorzec sanacyjny wiary w zarządzanie, wiary w nadzór, wiary w kontrolę

  1. Logik napisał(a):

    Temu panu placa chazarscy mafiosi zeby opowiadal bzdury. Jego „literatura” pokazuje Polakow jako przyglupow, alkoholikow i malostkowych zazdrosnikow co to topia siebie nawzajem w lyzce wody. Slynne „Polactwo”.. Ten zolnierzyna jezuicki pieprzy tez w temacie polityki ktora jego mocodawcy od wiekow narzucili Polsce i Polakom – wmieszali ich w wojny, rewolucje, pucze i inne dziadostwa byle tylko nie staneli mocno na nogi. Pilsudski to przeciez byl chazarski agencina, zadaniem ktorego bylo rozpier…Polske zanim przyszly czasy walesy, Jaruzela, Balcera i innych oszustow na zamownienie. Polakom niczego nie brakuje, to narod ktory sobie swietnie radzi. I w tym problem – trzeba ten narod udupic, zdusic jego talenty, mozliwosci i checi. Ziemek to jeden z tych, ktorzy naleza do udupiajacej machiny!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *