Kolejnych 5 lat okupacji

Kilka słów o wynikach wyborów. Pierwsze, co się nasuwa to potwierdzenie reguły, że ludzie z wielką rozkoszą oddają głos na swoich własnych ciemiężycieli Czytaj więcej »

 

Zlot starych samochodów, czyli historia motoryzacji

Nie lada gratkę mieli mieszkańcy Warszawy w miniony weekend. Zlot Gwiaździsty Pasjonatów Zabytkowej Motoryzacji zorganizowany został z okazji 100-lecia Automobilklubu Polski. Na terenie Ośrodka Egzaminowania Kierowców Warszawa-Bemowo można było obejrzeć kilkadziesiąt unikalnych pojazdów, często pamiętanych z seriali PRL-u lub amerykańskich filmów sensacyjnych.

Historia motoryzacji i rozwoju przemysłu samochodowego to jeszcze jeden dowód na wyższość kapitalizmu nad socjalizmem. Wystarczy porównać rozwój przemysłu samochodowego w Stanach Zjednoczonych i w krajach demokracji ludowej. Przepaść widać, słychać i czuć…

Na zlocie nie zabrakło jednak symboli socjalizmu. Była syrena 105, nieśmiertelny trabant – dzieło inżynierów z NRD, Polonezy, a także wiele innych.

Część z nich można obejrzeć w załączonym poniżej fotoreportażu.

Tekst i foto: PTP

samochod_01samochod_02samochod_03samochod_04samochod_05samochod_06samochod_07samochod_08samochod_09samocho_10samochod_11samochod_12samochod_13samochod_14samochod_16samochod_17


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *