Braun: To zła historia jest matką złej polityki

To zła historia jest matką złej polityki. Niech się wam broń Boże nie wydaje, że możecie rozszerzyć waszą, piękną wolnościową idee, nie wracając do historii Czytaj więcej »

 

Zlot starych samochodów, czyli historia motoryzacji

Nie lada gratkę mieli mieszkańcy Warszawy w miniony weekend. Zlot Gwiaździsty Pasjonatów Zabytkowej Motoryzacji zorganizowany został z okazji 100-lecia Automobilklubu Polski. Na terenie Ośrodka Egzaminowania Kierowców Warszawa-Bemowo można było obejrzeć kilkadziesiąt unikalnych pojazdów, często pamiętanych z seriali PRL-u lub amerykańskich filmów sensacyjnych.

Historia motoryzacji i rozwoju przemysłu samochodowego to jeszcze jeden dowód na wyższość kapitalizmu nad socjalizmem. Wystarczy porównać rozwój przemysłu samochodowego w Stanach Zjednoczonych i w krajach demokracji ludowej. Przepaść widać, słychać i czuć…

Na zlocie nie zabrakło jednak symboli socjalizmu. Była syrena 105, nieśmiertelny trabant – dzieło inżynierów z NRD, Polonezy, a także wiele innych.

Część z nich można obejrzeć w załączonym poniżej fotoreportażu.

Tekst i foto: PTP

samochod_01samochod_02samochod_03samochod_04samochod_05samochod_06samochod_07samochod_08samochod_09samocho_10samochod_11samochod_12samochod_13samochod_14samochod_16samochod_17


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *