Polski samorząd nad przepaścią – zwycięstwo dyzmokracji

Przeglądając ulotki wyborcze kilku kandydatów z mojej okolicy znajduję przeróżne zapowiedzi tego, co to się w gminie nie zadzieje, jeśli tylko oddam na nich swój głos Czytaj więcej »

 

Złoto na cenzurowanym? NBP rusza z kontrolami

Jak podaje dziennik „Rzeczpospolita”, Narodowy Bank Polski rozpoczyna właśnie serie kontroli firm handlujących w Polsce złotem. Na cenzurowanym mają być takie m.in. firmy jak Mennica Wrocławska, grupy Mennice Krajowe oraz firmy Inwestycje Alternatywne Profit.

NBP tłumaczy te kontrole rzekomą współpracą tych firm z Amber Gold i z Marcinem P. Wiceprezes Mennicy Wrocławskiej, Piotr Wojda jednak temu zaprzecza: „Nigdy nie mieliśmy żadnych kontaktów handlowych z Amber Gold, prezes Marcin P. dementował te informacje. NBP może nas skontrolować w każdej chwili, działamy transparentnie” – mówi dla „Rz”.

Kontrole rozpoczęły się już ponoć w Łodzi i w Zielonej Górze. Ich zakres może być bardzo szeroki. Kontrolerzy mogą sprawdzać np. rejestry dewizowe, zażądać stanu rachunków czy pokazania, jak firma przechowuje kruszce.

POne Response to Złoto na cenzurowanym? NBP rusza z kontrolami

  1. Marko napisał(a):

    Narodowy Bank Polski? Trzy slowa – klamstwa. Narodowy ale nie narodu. Bank? Dokladnie – drukarnia FED. Polski? Szef M. Belka – Agent FED na PRL-bis, z Polakiem ma on tyle wspolnego co penis z Paliglupem. Jednym slowem chlopcy z wal stryt zaczeli niuchac niezly interes. Do ukradzenia jest „na ich bank” kolejny majatek narodu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *